Вуличних фотографів у Львові мерія обмежила у правах і локаціях

Поділитись
Сьогодні, 15 квітня, виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив рішення, яким починає впорядковувати роботу вуличних фотографів у центральній частині міста.
 
Відтепер вони можуть працювати лише на 6 локаціях: зокрема, на проспекті Свободи, а також на перетинах вулиць Вірменська, Краківська, Сербська, Староєврейська, Галицька.
 
Водночас заборонено встановлювати фотозони на площі Ринок та перед Оперним театром. Про це повідомили у мерії. 
 
Кожна локація — це 1 кв. м, на якому одночасно може працювати лише одна людина. Водночас у  Ратуші  від фотографів вимагатимуть зареєструватися як ФОП, укласти договір оренди з містом та офіційно сплачувати податки.

Вартість оренди становитиме орієнтовно 3 000  грн на місяць.

фото Романа Балука для Львівської міської ради
фото Романа Балука для Львівської міської ради

“Раніше вуличних фотографів із сувенірними газетами було менше і цей вид послуги був більш культурним та  впорядкованим. Тому це викликало добрі, позитивні емоції. Але з роками цей бізнес почав розростатися, підприємці почали конкурувати між собою, ділити ринок та навіть влаштовували публічні розбірки між собою – це перейшло всі межі. Від цього почали страждати самі львів’яни та гості міста.

Відтак сьогоднішнє рішення дозволяє уникнути хаотичної та несанкціонованої діяльності в центрі міста. Ми хочемо впорядкувати простір, забезпечити комфорт для мешканців і туристів, а також створити чіткі, прозорі умови для тих, хто хоче легально працювати у сфері вуличної фотографії», — пояснює керуючий справами виконкому Львівської міської ради Євген Бойко.

Надалі місто планує запровадити електронний аукціон, на якому можна буде виграти право працювати у визначених локаціях впродовж року.

«Вулична фотографія — це одна з яскравих і пам’ятних послуг, яку гості Львова часто обирають як сувенір зі своєї мандрівки. Ми цінуємо креативність людей, які створюють такі продукти, але важливо, щоб це було законно, з повагою до простору та гостей міста.

Особливу увагу варто звернути і на формат надання послуги: фотографування має відбуватися лише за згоди людини, без нав’язування. А вартість — бути прозорою і зрозумілою для кожного», — пояснила Христина Лебедь, керівниця міського управління туризму.

До кінця квітня департамент економічного розвитку Львівської міської ради має розробити загальні правила для всіх вуличних послуг у межах історичного ареалу Львова.

«Для нас, як для органу, відповідального за економічний розвиток міста, важливо, щоб кожен підприємець працював відкрито, офіційно сплачував податки, робив свій внесок у розвиток міста. Разом з тим, важливо забезпечити прозору та справедливу процедуру — без зайвих бар’єрів, але з чіткими правилами, які однакові для всіх.

Такий підхід формує довіру з боку мешканців та бізнесу, адже люди бачать, що підприємництво в місті здійснюється відкрито, відповідально та з повагою до спільного простору», — підсумувала Олена Савицька, начальниця управління економіки у Львівській міській раді.

Читайте також: Андрій Садовий наїхав на університет І.Франка

Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.