У Львові у трьох локаціях пошкодили пам’ятки архітектури

Поділитись
Офіс охорони культурної спадщини Львівської міськради ініціював судові провадження щодо трьох об’єктів культурної спадщини у Львові.
 
Власники квартир та приміщень у будинках на вулицях Кармалюка, 9, Стецька, 4, Личаківській, 1, проігнорували приписи управління та рішення адміністративної комісії і не усунули раніше виявлені порушення.
фото: вул. Кармалюка, 9
фото: вул. Кармалюка, 9

Як розповіли в офісі охорони культурної спадщини, на вул. Кармалюка, 9 розташована пам’ятка архітектури та історії місцевого значення — будинок, у якому жив і працював український художник Антін Манастирський.

Власниця нежитлових приміщень здійснила реконструкцію з прибудовою без дозвільної документації.

У січні 2025 року адміністративна комісія винесла постанову у справі про адміністративне правопорушення, а управління видало припис про відновлення історичних габаритів будівлі до 11 січня. Через невиконання припису подано позов до суду щодо зобов’язання усунути самочинне втручання.

Також у справі відкрито кримінальне провадження.

Як наголошує директорка офісу охорони культурної спадщини Тетяна Балукова, особливе занепокоєння викликає той факт, що до цієї ситуації причетні особи, обізнані у сфері архітектури.

«У цьому випадку член родини порушниці є архітектором, який добре розуміє правові й технічні аспекти роботи з пам’ятками. Але навіть з цим розумінням відбувається свідоме ігнорування вимог законодавства. Це є прецедент. Ми маємо довести справу до завершення й у разі потреби залучати виконавчу службу до демонтажу прибудови», – сказала Тетяна Балукова.

Ще два позови стосуються заміни історичних дерев’яних вікон на пластикові конструкції у будинках-пам’ятках архітектури на вул. Стецька, 4 (збудований на початку ХХ ст.) та вул. Личаківській, 1 (збудований у 1778 р.). 

В обох випадках видано приписи про демонтаж пластикових вікон та встановлення на їх місці дерев’яних за зразком оригінальних. Технологію монтажу нових дерев’яних вікон, членування, профіль та колір повинні були узгодити з офісом охорони культурної спадщини. Власники не виконали приписів у визначений термін, тому подано позови до суду про зобов’язання відновити первинний вигляд пам’яток.

«В будинок на вул. Стецька, 4 місто вже інвестувало кошти на фахову реставрацію балконів. І коли після таких робіт відбувається самовільна заміна вікон – це абсолютно неприйнятно», – зауважила директорка офісу Тетяна Балукова.

Мешканцям нагадують: будь-які роботи на пам’ятках архітектури та в будинках, що входять до цінної історичної забудови, мають здійснюватися виключно після погодження з офісом охорони культурної спадщини.

Окрім того, у Львові діє Програма співфінансування оновлення історичних вікон і брам, яка дозволяє мешканцям отримати фінансову підтримку міста. Якщо власники відновлюють автентичні дерев’яні вікна, 60% вартості покриває міська рада, а 40% сплачують самі мешканці. А якщо мешканці хочуть замінити пластикові вікна на дерев’яні, співфінансування відбувається у пропорції 50% на 50%.

Консультації для мешканців надаються щосереди та щочетверга з 9:00 до 16:00 (перерва з 12:00 до 13:00). Адреса: вул. Валова, 20. Телефони: +38 (032) 235-43-40; +38 (032) 297-55-69.

Читайте також: на хабарі затримали працівника управління охорони історичного середовища 

Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.