Екологи Львова радять не білити дерева вапном

«Приймати рішення як і коли білити дерева можуть лише фахівці, і це може застосовуватися лише до молодих саджанців. Білення дерев навесні від шкідників, як багато вважають, насправді є неефективне, і цього роботи не потрібно», – пояснює Галина Микітчак, керівниця управління екології та природних ресурсів.
Навпаки, пояснюють фахівці, вапно чинить агресивну дію на дерево і при великій концентрації може завдати опіків та пошкодити кору.
«Щодо побілки бордюрів, то впродовж останніх років наші комунальні служби не проводять таких робіт. Якщо у перші роки цієї заборони ми мали чимало винятків, то зараз до цього правила комунальники ставляться щораз більше з розумінням.
Ми розуміємо, що побілка — це багаторічна традиція, яка для багатьох асоціюється з підготовкою до свят. Через незнання або за звичкою комунальники можуть продовжувати це робити самостійно. Проте зміна сталих практик потребує часу. З кожним роком таких випадків стає менше — люди поступово звикають до нових підходів у догляді за міським середовищем.
Чому ми рекомендуємо не білити бордюри ? Бо такі роботи забруднюють навколишню територію.
Сліди побілки є на тротуарі та траві біля місця проведення робіт, що виглядає зовсім не естетично. А після дощу все розмивається. Тому, заборона побілки бордюрів є цілком виправданою», – вважають у департаменті житлового господарства та інфраструктури міськради.
Нагадаємо також, що ще торік за рекомендацією управління архітектури та урбаністики, у Львові запровадили практику фарбування після зими турнікетів, стійок дорожніх знаків, павільйонів очікування громадського транспорту у сірий однотонний колір, оскільки він гармонійний з навколишнім середовищем та виглядає естетичніше.
Незабаром у Львівській громаді перед Великоднем проведуть загальноміське прибирання. Більше інформації про толоку — згодом.
Читайте також: у Новояворівську курсанти Академії сухопутних військ тренувалися грати в шахи