У Львові демонтували вивіску відомої книгарні

Поділитись

Вивіску книгарні Наукового товариства імені Тараса Шевченка, що розташована у будинку №8 на проспекті Шевченка, сьогодні, у понеділок, 7-го квітня, демонтували для реставрації.
 
Кожну літеру коваль-реставратор очистить від патини та поверне до первинного вигляду. Про це повідомили у мерії.

Ініціювала реставрацію вивіски Тетяна Балукова, директорка офісу охорони культурної спадщини міста.

«У цій книгарні в дитинстві моя мама купувала мені книжки і, я думаю, багато львів’ян теж мають теплі спогади про це місце.

Проходячи повз я звернула увагу, що зараз тут бракує слова «книгарня». Я зв’язалась з директором центру і з’ясувалось, що слово збережене, а також є концепція як повернути історичну вивіску, розмістивши в два ряди слова «Книгарня наукового товариства ім. Шевченка», без літери «Т.» (імені поета), якої не було спершу, тож її не повертатимуть назад.  

Я звернулась до Галицької адміністрації, яка залучила комунальників для демонтажу. Вже сьогодні літери поїдуть до коваля-реставратора Юрія Миколаїшина, який їх ретельно очистить», – розповідає Тетяна Балукова.

Літери вивіски виготовлені з латуні, однак у радянський період їх неодноразово фарбували, що призвело до пошкоджень. Під час реставрації з літер знімуть нашарування фарби, очистять метал, відполірують і законсервують. Роботи триватимуть до двох місяців.

Реставрація має на меті не лише зберегти автентичність напису, а й відновити його повний вигляд.

За словами директора дослідно-видавничого центру, якому підпорядкована книгарня, Владислава Бартошевського книгарня працює тут з 1991 року. Коли у 2021 році в сусідньому приміщенні змінився орендар, вивіску частково демонтували. Демонтовані літери повернули Владиславу, який відтоді зберігає їх.

«Вивіску реставрують вперше за увесь час. Нам звісно хотілось самим це відреставрувати, але ми є громадською організацією, тож все впирається в кошти. Проте ми з задоволенням приймаємо такі меценатські ініціативи», – зазначив Владислав.

Реставрацію профінансують меценати.

Книгарня Наукового товариства імені Тараса Шевченка продовжує працювати у звичному режимі. Будинок на проспекті Шевченка, 8 є пам’яткою архітектури місцевого значення. У ньому свого часу діяло Наукове товариство імені Тараса Шевченка, а у 1941 році тут мешкала видатна українська поетеса й діячка національного руху Олена Теліга.

До слова, зараз у офісі охорони культурної спадщини міста працюють над затвердженням переліку цінних вивісок, щоб убезпечити їх від демонтажу.

 

Кільки тижнів тому довкола приміщення, в частині якого розмістили продаж китайського краму, розгорівся скандал. Мовляв, не годиться у колишній книгарні торгувати китайським дріб’язком.

Чиновники мерії на чолі з Садовим пропонували націоналізувати приватне приміщення колишньої книгарні. 

Однак депутати міськради не проголосували за реприватизацію колишньої книгарні.  

 

Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.