В Україні перевели годинники – чим це шкідливо ?

Поділитись
Відома медикиня Ольга Богомолець вважає, що переведення годинників, яке відбулося минулої ночі, суттєво впливає на наше здоров’я і шкодить йому. 
 
Про це Ольга Богомолець написала у Фейсбук. 
 
З суботи на неділю знову вкрали годину часу – після 2:59 настала 4.00. Ніби мало навколо стресів, що треба додати до них ще один, переводячи годинник вперед ? – запитала Богомолець.
 
Цієї весни ми не повинні були б вже переходити з зимового на літній час – якби закон, прийнятий Верховною Радою, підписав Президент. Але ж не підписав, нічого не пояснивши. Хоча медики вже давно знають: сезонні зміни часу впливають на наші біоритми.
 
Біоритми, вони ж циркадні ритми, регулюють майже всі фізіологічні процеси: гормони, терморегуляцію, імунітет. Наш біологічний годинник ані перевести, ані обдурити не вийде.
 
Як відомо, чим складніша і багатофункціональніша система, тим вона чутливіша до найменших змін.
А зміна часу на годину – це зміна серйозна !
Як думаєте, чому ми під час дня активні, а вночі спимо ? Не тому, що вдень світло, а вночі темно. А тому, що так наказує спеціальна ділянка нашого мозку: супрахіазматичне ядро гіпоталамуса, наш головний «таймер».
 
Примусити себе спати вдень і працювати вночі, звісно, можна. Але супрахіазматичне ядро ви не переконаєте: воно так само виділятиме мелатонін у темний час і активізуватиме нейрони у світлий.
А різниця між режимом дня і назавжди закладеною програмою супрахіазматичного ядра називається «соціальний джетлаг» – і річ це доволі шкідлива. Бо призводить до «недобору» чи «перебору» потрібних гормонів, що виділяються уві сні. Що, в свою чергу, це веде в майбутньому до ожиріння, депресії, діабету 2 типу, гіпертензії, а також до підсвідомого прагнення компенсувати гормональний брак – алкоголем, курінням та іншими стимуляторами.
 
А ще раптова зміна циркадного ритму активує синтез кортизолу – «гормону стресу». Рівень кортизолу росте, організм починає жити у хронічному стресі (ніби нам всім і так мало хвилювань), набагато швидше зношуватися, а про психологічні проблеми взагалі мовчу.
 
Наслідки сезонного переведення годинника порахували європейські та американські вчені. Як виявилося, у перші дні на новому часі на 5-10% зростає ризик серцевих нападів, росте число нервових зривів і навіть самогубств, погіршується стан діабетиків, а ще значно збільшується кількість автомобільних аварій і виробничих травм – бо люди не встигають звикнути до нового режиму, і, як то кажуть, «сплять на ходу».
 
Є одне універсальне медичне правило: «не нашкодь». А переведення годинників шкодить – ще й як.
 
Воно фактично ламає тонко налаштовану систему внутрішнього часу. І ніякими економічними та політичними причинами це не виправдати: здоров’я людини та нації в цілому важливіше за будь-що.
 
І, щоб його зберегти, варто лише скасувати переведення годинників. Підписати вже прийнятий закон.
 
Це недовго і не складно. Там, схоже, не з нашим щастям.
 
А ви, друзі, готові знову на годинну менше спати ?
Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.