У львівській філармонії відзначать 210 років композитора Вербицького

Поділитись

Подія «Святкова Академія» відбудеться вже 30 березня о 14:30 у львівській філармонії. Про це повідомили у Львівській облдержадміністрації.

До пам’ятних дат Великих Українців розпочинаються дослідження й вивчення їхнього життя та творчості.

Тож у 210 річницю (народився 4-го березня 1815-го року у селі Явірник Руський на території тодішньої Польщі) від дня народження  славного сина України, композитора, громадського діяча отця Михайла Вербицького, у Львівській національній філармонії пройде подія «Святкова Академія».

Вона покликана пошанувати Вербицького, відкрити українцям і світові музичну спадщину, маловідомі світські твори (лідертафелі) та симфонії і знову вслухатися  у геніальні акорди духовної музики і співу, а в майбутньому привернути увагу українського суспільства до залишеної нашим композитором театральної спадщини.

30 березня о 14:30 у святковій  Академії, присвяченій 210-й річниці зі дня народження о. Михайла Вербицького прозвучать твори різних жанрів: духовна музика,  «співогри»,  гітарні та симфонічні твори  у виконанні Львівської академічної чоловічої хорової капели «Дударик», Академічного інструментального ансамблю «Високий Замок», лауреатів міжнародних конкурсів  Віктора  Паламарчука (гітара) та Ірини Ключковської (сопрано), а також народних ансамблів  «Аколада» і   «Вербиченька».

У Фоє Львівської національної філармонії до того ж пройде виставка артефактів з першої парафії о. М. Вербицького с. Завадова Яворівського району.

Як відомо, Михайло Вербицький (1815–1870) — визначна постать в українській музичній культурі, один із перших українських професійних композиторів Галичини.

Його творча спадщина охоплює найрізноманітніші музичні жанри.

За визначенням музикознавців, Михайло Вербицький є найбільшим нашим після Бортнянського духовним хоровим композитором, творцем хорового стилю в Галичині.

Він заклав основи української симфонічної музики в Галичині, залишивши по собі десять симфоній.

У його особі маємо першого галицького плідного театрального композитора (музика для численних оперет, водевілів, історичних драм) та композитора-гітариста.

Отець М. Вербицький пройшов еволюційний  шлях виразника  національної ідеї в 40-70-х роках ХІХ ст. від москвофільського середовища до висот сформованого національного світогляду, який достойно завершив  «Заповітом» Шевченка та  Гімном «Ще не вмерла Україна». 

Пам’ятник Михайлові Вербицькому стоїть у Львові на початку вулиці Чупринки біля школи N 3.

До слова, квитки ще є у бокових рядах

Читайте також: вимога звільнити українського священика Остапа Нижанківського прийшла через кілька годин після його страти

Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.