Ветеран батальйону «Лев»: найскладніше у роботі МВГ очікування того, що наближається

Поділитись

Військовослужбовець з позивним «Вікінг», який півтора року служив у мобільній вогневій групі однієї з ТРО ЗСУ ще до повномасштабного вторгнення від 2016-го року проходив курси зі стрільби у стрілецькому клубі «Парабелум», навчальні курси з тактичної медицини, БПЛА. Одне слово, готувався до захисту країни.

За словами Олега («Вікінга»), це було його хобі, але вступити у ЗСУ добровільно він ніяк не міг за станом здоров’я.

У чоловіка, якому трохи більше 30-и, штучний клапан серця, який встановили ще у юному віці. Саме тому ще до повномасштабного вторгнення Олега на брали на службу у ЗСУ.

І навіть у перший рік повномасштабного вторгнення його чотири рази оповіщали працівники ТЦК і запрошували на оновлення даних.

Але кожного разу Олега навіть попри його наполягання не мобілізовували. Згодом йому пояснювали, що він може спробувати взяти відношення з якоїсь частини, якщо дуже хоче у ЗСУ. Однак і в частинах, куди звертався, також відмовляли через серцеві справи чоловіка.

Втім, «Вікінг» на вигляд дуже спортивний та підтягнутий військовий.

Вихід для себе львів’янин знайшов у батальйоні тероборони «Лев», де упродовж першої половини 2022 року і повномасштабної війни «Вікінг» навчився не тільки тактичних навиків, медицини (окрім того навчався у медичному коледжі «Монада»), а й вибрав для себе службу у мобільних вогневих групах (МВГ).

Зрештою, восени 22 Олегу таки вдалося через ТРО, маючи за плечима досвід підготовки у батальйоні тероборони «Лев» потрапити у ЗСУ. Інструктори одразу зрозуміли, що мають справу з таким же підготовленим воїном як і вони самі.

Для нього курс молодого бійця (БЗВП) був лише підтвердженням його знань і вмінь, які він здобув у ДФТГ «Лев».

Півтора року «Вікінг», як його назвали побратими через татуювання, виконував бойові завдання у мобільних вогневих групах.

Сьогодні «Вікінг» повертається у батальйон тероборони «Лев», щоб навчати добровольців, які хочуть бути готовими до оборони країни.

– Що найскладніше у роботі мобільних вогневих груп ? – запитую у «Вікінга».

– Найскладніше у роботі мобільних вогневих груп очікування того, що наближається, – вважає Олег. Але задоволення від збитого «шахіда» ні з чим не порівняти. Це щось неймовірне, коли усвідомлюєш і бачиш на власні очі, що збиваєш ворога.

До речі, свого першого «шахіда» («Вікінг» саме так називає ворожі БПЛА – ред.) Олег збив із кулемета ДШК-М (радянського взірця, але нового) саме на Львівщині. За його словами, робота з цим кулеметом приносить задоволення.

Освоїв «Вікінг» також і стрільбу з американського «Браунінга».

Тепер ветеран буде навчати інших і виконувати завдання у мобільно вогневій групі ДФТГ «Лев».

Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.