Піар на музеях, які збирають кошти на відбудову музею Шухевича

«Наша музейна спільнота є об’єднаною спільною справою. З нагоди річниці з вшанування пам’яті Романа Шухевича, львівські музеї мають чудову ініціативу – вихідні дні працюють для збору вільних донатів для фонду відновлення музею Шухевича.
У цій акції беруть участь Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького, Меморіальний музей ім. Соломії Крушельницької та Музей тоталітарних режимів «Територія терору». Цікаво, у львівський скансен сьогодні за перші 4 години роботи прийшло понад 600 відвідувачів і всі долучатись до благодійної ініціативи. Дякуємо львів’янам і гостям міста за небайдужість
Ми також запрошуємо до участі в такій символічній акції і приватні музеї, і музеї іншого підпорядкування. Вони можуть долучитись до ініціативи, наприклад, в наступні вихідні, щоб спільними зусиллями ми наблизили той момент, коли музей Шухевича буде відновлений і він стане місцем нашої національної пам’яті», – зазначає Олексій Тарабан, керівник управління культури Львівської міської ради.
До слова, сьогодні до музею привів рідних і Роман Маркуш. Чоловік каже, що він, як військовослужбовець, радо підтримав ініціативу,
«Я думаю, що багато українців хочуть, що в нас в країні все розвивалось, а не занепадало, тому такі збори є важливими. Це моя позиція, тому я долучився до реставрації музею», – сказав Роман.
Також до Львова на вікенд приїхала киянка Ніна Лукашевич.
«Я просто гортала карту Львова, знайшла цю локацію, де було багато відміток з фото, побачила, наскільки тут гарно, і вирішила приїхати. Коли дізналась про акцію, без вагань долучилась. Мій батько загинув на війні, компанія, де я працюю, завжди робить благодійні збори військовим і всім, хто постраждав від війни, тому для мене ця тема дуже особлива. Рада долучатись до відбудови того, що постраждало через ворожі обстріли», – поділилась Ніна.
Нагадаємо, в ніч на 1 січня 2024 року музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича зруйнував російський обстріл.
Місто оголосило Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на проєктну пропозицію з відновлення музею. До роковин з Дня народження Романа Шухевича презентували ескіз проєкту відновлення зруйнованого музею, який переміг на архітектурному конкурсі. Проект передбачає не лише відбудову знищеної будівлі, а й благоустрій території, облаштування додаткових вуличних меблів, освітлення, розчистку водойми.
1 січня 2025 року ГО «Новий музей», що уповноважена здійснювати оперативну діяльність щодо залучення та розподілення коштів, відкрила рахунок для збору коштів на відбудови музею Романа Шухевича.
Реквізити для перерахування коштів:
ГО «НОВИЙ МУЗЕЙ»
ЄДРПОУ: 44482619
Банк: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”
р/р: UA233052990000026007031029658
МФО: 305299
Важливо: у призначенні платежу обов’язково потрібно вказувати інформацію – благодійний внесок на Проєкт відбудови Музею Романа Шухевича.
Або за посиланням – https://send.monobank.ua/jar/8s22uyQ171
Раніше колишній президент України Петро Порошенко пропонував одразу після руйнування музею Шухевича відбудувати його за власний кошт, але чиновники Садового вирішили, що відбудувати музей треба за 40 млн. грн.