Канадці не їдуть до США, торгівля між країнами пригальмовується

Поділитись

На тлі введення збільшених мит на канадські товари, що імпортуються у США, зменшується також і кількість канадських туристів, що відвідують сусідню країну. 

І хоча зараз економічні стосунки дещо потепліли до 2-го квітня, але тенденція до зменшення потоку туристів залишається.

Канада призупиняє раніше запланований другий етап введення тарифів на більш ніж 4 тис. видів товарів із США до 2 квітня, повідомив міністр фінансів Канади Домінік Леблан, пише CNN.

Такий дружній крок Канада зробила у відповідь на те, що США погодилися призупинити тарифи на експорт з Канади, що відповідає вимогам USMCА (угода про торгівлю між США, Мексикою і Канадою) до 2 квітня. У результаті Канада не буде вводити другу хвилю тарифів на американські товари вартістю $125 млрд до 2 квітня.

Це рішення було ухвалене в Оттаві у відповідь на підписаний президентом США Дональдом Трампом указ, яким він до 2 квітня звільнив мексиканські та канадські товари, що підпадають під дію USMCA, від 25% мит, пов’язаних із нелегальною імміграцією та відстеження фентанілу.

«Останнім часом вони працюють набагато старанніше. Щодо в’їзду людей і наркотиків. Ми досягли величезного прогресу в обох напрямках», – сказав Трамп журналістам під час підписання указу.

Очікується, що 2 квітня Трамп оприлюднить план щодо запровадження взаємних мит для країн у всьому світі. 

Але незважаючи на тимчасове митне потепління між країнами, багато канадців відмовилися подорожувати до США. Якщо тенденція збережеться, то авіакомпанії Канади анулюють рейси, а турменджери можуть прогоріти. Про це пише Vancouverok.

Туристичні компанії та авіаперевізники зіткнулися з безпрецедентним обвалом ринку – канадці не хочуть їхати до Сполучених Штатів. Агентство Flight Centre Travel Group Canada повідомило, що у лютому кількість бронювань поїздок до американських міст скоротилася на 40% у порівнянні з лютим минулого року. Кожен п’ятий клієнт скасував поїздку до США за останні три місяці.

Причина на поверхні – неповажна та жорстка риторика на адресу Канади з боку Білого дому. На тарифні погрози канадці негативно відреагували майже одразу.

Наприклад, ще в січні авіакомпанія Air Canada, флагманський перевізник країни, оголосила, що з березня скоротить кількість рейсів на 10% у Флориду, Лас-Вегас та Аризону. Адже раніше це були найпопулярніші напрямки під час весняних канікул.

Про відтік авіапасажирів заявила і WestJet. При цьому авіакомпанія уточнила: кількість бронювань до інших сонячних країн, таких як Мексика та Карибський басейн, збільшилася.

За даними Cirium, у березні кількість рейсів бюджетного перевізника Flair Airlines до США скоротилася на 24% порівняно з минулим роком. Число рейсів Air Transat впало на 12%, а Sunwing Airlines взагалі скасувала всі свої польоти до США.

Комерційні перевезення теж впали – покупці та продавці припиняють ділові відносини через загальну невизначеність на тлі тарифної війни. Причому, як пише агентство, мандрівники не виявляють жодних ознак того, що змінять свою поведінку навіть після ліквідації тарифів.

Канадський долар, що впав до мінімуму в останні місяці, робить невигідним перебування у США. У результаті багато канадців виставляють будинки та квартири на продаж – особливо у Флориді, пишуть канадські медіа. 

Читайте також: що показав виступ Трампа у Конгресі