Де можуть розміститися війська НАТО в Україні

Поділитись

Про можливе розміщення миротворчих військ в Україні, очевидно йдеться про війська НАТО, пише The Telegraph

Натівські миротворці, у разі досягнення домовленостей у межах так званого перемир’я можуть розміститися у Полтаві, Кривому Розі та Дніпрі. Саме ці міста можуть стати місцями дислокації баз для іноземних військ.

Загальний контингент європейських військових може складати до 30 тисяч осіб.

Такий план Трампу начебто презентує британський прем’єр Стармер.

Основні положення:

▪️Європейський контингент в Україні – 30 тисяч солдатів. Вони базуватимуться в портах, українських містах та на об’єктах критичної інфраструктури;

▪️У Східній Європі будуть розміщені американські винищувачі, які реагуватимуть на російські загрози;

▪️Буде проводитися “технічний моніторинг”: розвідка та спостереження. Це дозволить побачити загальну ситуації щодо російських загроз;

▪️В операції буде задіяна велика кількість вогневих засобів, щоби убезпечити українське небо для відновлення комерційних перельотів;

▪️Військово-морські кораблі моніторитимуть ймовірні загрози в Чорному морі;

▪️На східних кордонах НАТО базуватиметься більший контингент для перекидання у разі необхідності захисту військ в Україну.

Про плани з розміщення миротворців або “сил заспокоєння” пише також Financial Times.

У планах створення «сил заспокоєння» в Україні, які спиратимуться на західну авіацію, підтримувану США. 

Як пише Financial Times, це потрібно для забезпечення дотримання будь-якої угоди про припинення вогню в Україні та стримування потенційної російської агресії.

Сухопутні війська будуть використовуватися, принаймні на початковому етапі, для захисту ключових українських об’єктів, таких як порти і атомні електростанції.

Розробники цього плану сподіваються, що потужний стримувальний фактор має відрадити країну-агресорку Росію від порушення будь-якої угоди про припинення вогню і створить умови для міцного миру в країні.

«Сфера, в якій у нас є значна перевага перед Росією, – це повітря і наша здатність реагувати на будь-які кричущі порушення режиму припинення вогню. Це підхід, щоб мати можливість покарати Росію, якщо це станеться», – сказав один західний чиновник, який не уточнив як саме будуть карати російські провокації.

“План заспокоєння” може містити розгортання великих сухопутних військ, якщо не в Україні, то на її західних кордонах. 

Є також інформація, що деякі столиці вже обговорюють основні положення своїх пропозицій із військовим керівництвом НАТО.