Вірити – не вірити: про що домовляться Трамп з Путіним ?
Президент США Дональд Трамп начебто вірить у те, що для російського диктатора Путіна турбує смерть сотень тисяч людей, що гинуть у війні в Україні. У війні, яку розпочала і вже три роки проводить країна-агресорка.
Зрештою, після трьох тижнів на посаді президента США після інавгурації Трамп таки порозмовляв з російським диктатором по телефону. Про це він сказав він в інтерв’ю The Post.
Трамп досі вважає, що Путіну «небайдужі» вбивства на полі бою.
«Він хоче, щоб люди перестали вмирати. Усі ці мертві люди. Молоді, гарні люди. Вони як ваші діти, їх два мільйони – і без причини», – заявив він.
Також очільник США вкотре наголосив, що війни у 2022 році не було «ніколи б не сталося», якби він був тоді президентом і додав, що у нього є конкретний план припинення війни.
«У мене завжди були хороші стосунки з Путіним… Кожен день гинуть люди. Ця війна така погана в Україні. Я хочу покінчити з цією клятою справою», – каже політик.
Відомо також, що вже на наступних вихідних у Мюнхені на міжнародній безпековій конференції з президентом Володимиром Зеленським зустрінуться представники США, зокрема віце-президент Венс.
Трамп також заявив, що хоче укласти угоду на $500 млн із Зеленським, яка дозволить США отримати доступ до рідкісноземельних мінералів та газу в Україні в обмін на гарантії безпеки в будь-якій потенційній мирній угоді.
Водночас у закордонних медіа є інша думка. Йдеться про успіх диктатора Путіна, який начебто близький до досягнення своїх цілей. Саме тому наголошується на тому, що результативні переговори з ним малоймовірні — AP.
За словами опитаних експертів, попри усі спроби Дональда Трампа вмовити Путіна, він навряд чи погодиться на мирні переговори. Москва не готова відмовитись від того, що вважає своїми землями в Україні, і тиск чи погрози з боку Вашингтона, ймовірно, не впливатимуть на Кремль.
Трамп хвалиться своєю майстерністю укладання угод, але російський диктатор не відмовиться так просто від того, що він вважає споконвічними землями росії в Україні, і не проґавить шанс покарати Захід і підірвати його альянси та безпеку, змусивши Київ дотримуватися політики нейтралітету, вважають опитані експерти.
Експосол Великої Британії в росії Лорі Брістоу також скептично оцінює перспективи майбутньої зустрічі президентів США та рф.
“Взаємодія — це не те саме, що переговори. Стратегія росії така: що моє, те моє, а що ваше — предмет переговорів”, — зазначив він.
На думку Бориса Бондарєва, колишнього російського дипломата в Женеві, який залишив свою посаду після початку вторгнення росії в Україну, Путін сподівається, що Трампу “стане нудно” або він відвернеться на іншу проблему.
Путін розглядає переговори лише як засіб “отримати все, що він хоче”, додавши, що його “дивує”, чому західні лідери досі не розуміють тактику Кремля.
Путіну вигідні будь-які переговори з лідерами сильних країн, він “буде радий будь-якій зустрічі з Трампом, оскільки вона просуває Росію як глобальну силу і добре грає на внутрішньому ринку, але він мало що запропонує натомість”, – такий далеко не вигідний для України підсумок робить видання щодо очікувань від майбутньої зустрічі Трампа і Путіна.
Читайте також: куди приведе Україну Мюнхенська безпекова конференція