З проспекту Чорновола у Львові перенесуть шість МАФів

Поділитись
Власники МАФів у Львові, що на проспекті Чорновола, вже неодноразово пікетували мерію, протестуючи таким чином проти перенесення їхніх торгових точок.
 
Однак, незважаючи на протести підприємців, які платять податки у бюджет, частину з них вже готуються переселити. 
 
Шість МАФів із пр. Чорновола працюватимуть за іншою адресою. Найближчим часом їх буде перенесено на інші локації, погоджені в департаменті архітектури. Про це повідомили у мерії. 
 
За словами заступника міського голови Львова з містобудування Любомира Зубача, це перший, але важливий крок, у «розвантаженні» проспекту від тимчасових споруд.
фото ілюстративне, автор: Роман Балук
фото ілюстративне, автор: Роман Балук

“Перенесення згаданих павільйонів депутати вже проголосували в сесійній залі. А тому ці підприємці абсолютно спокійно, а головне – на законних підставах, продовжать працювати у Львові. Це альтернатива, яку підприємцям запропонувала робоча група, яку створив міський голова.  

Ще одне. Робоча група продовжує працювати і до її завершення демонтажі відбуватимуться лише в добровільному порядку. Ми регулярно збираємось. Але хочу запросити доєднуватись до обговорень також тих підприємців, чиї споруди є в Комплексній схемі та які всі ці роки справно сплачували податки. Бо, як з’ясувалося на останньому засіданні: найбільш активні ті, хто був виключений із комплексної схеми ще 5 років тому. А отже, не мають законних підстав узагалі провадити підприємницьку діяльність у цих тимчасових спорудах на просп.  Чорновола.

Мова не про таку вже й малу кількість – 10 павільйонів. Відтак ці люди роками порушували закон”, – вважає Любомир Зубач.

За словами посадовця, позиція Львівської міської ради несумісна з продажем алкоголю у тимчасових спорудах. Тому, місто не акцептовує діяльність споруд, де продають і розпивають алкоголь. А на проспекті Чорновола має бути створений безпечний громадський простір. 

До слова, саме на цьому місці на проспекті Чорновола має вирости ще одна висотка. І на перших поверхах її буде, без сумнівів, торгові точки, яким будь-який МАФ поруч не потрібен як конкурент. 

“Рішення про створення громадського простору на проспекті Чорновола було ухвалене депутатами ще в 2021 році на сесії Львівської міської ради. Ще тоді ці МАФи могли бути демонтовані, але функціонували. Це була наша позиція. Підприємці мали три роки, щоб знайти альтернативу. Цю альтернативу ми готові пропонувати і сьогодні. Але для цього має бути конструктивна розмова, а не мова ультиматумів.

Вважаю, що є унікальна можливість зробити за позабюджетні (!) кошти зручний та комфортний громадський простір на проспекті Чорновола. Впевнений, це потрібно для сотні тисяч мешканців Шевченківського району і на їх думку треба першочергово зважати”, – наголосив Любомир Зубач.