Чиновники Садового хочуть ще один план захисту архітектури Львова, щоб захистити пам’ятки від забудови
За словами Любомира Зубача, мета історико-архітектурного опорного плану – захистити наші пам’ятки від масштабної забудови.
«Судові процеси йдуть своєю чергою. Нагадаю, Львівська міська рада подала касацію, зараз вона на розгляді Верховного Суду. Боремося зі злими силами. Та як відомо, суди – річ не така швидка, як би нам інколи хотілося. А справа ця – захист пам’яток – без зайвих пояснень важлива. А тому рухаємось у тому напрямку паралельно із судами.
Отже, у міській раді ми й далі переконані, що такий документ, як Історико-архітектурний опорний план, конче потрібний. Тож будемо робити все, аби він працював», – розповів Любомир Зубач.
За рішенням виконкому роботу з опорним планом подовжать і працюватимуть над його вдосконаленням, адже є звернення і від виконавчих органів, і від юридичних та фізичних осіб щодо уточнення до меж і режимів використання пам’яток.
«Ключове те, що документ буде. У цьому в нас сумнівів чи дискусій нема. Опорний план визначатиме режими і обмеження, а отже, захищатиме історико-архітектурну спадщину Львова», – додав Любомир Зубач.
У мерії вважають, що за законом кожне історичне місто, тим паче якщо воно є частиною спадщини ЮНЕСКО, зобов’язане мати Історико-архітектурний опорний план – важливий стратегічний документ для збереження нерухомої культурної та історичної спадщини.
У Львові розробляти цей документ розпочали у 2017 році. В жовтні 2023 року його затвердили в департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної військової адміністрації, а в січні 2024 – у профільному міністерстві.
Нагадаємо, що право монопольно вирішувати питання забудови Львова у чиновників Андрія Садового вислизало в останній день минулого року.