Львівські чиновники втрачають монополію на забудову Львова
Втрату функцій з погодження документації з будівництва послаблює вплив чиновників Садового на будівельний бізнес, чого, звісно, чотириразовий мер Львова не хоче позбутися.
«Один з документів, які ми сьогодні затверджували – це зміни до зонінгу в мікрорайоні “Під Голоском”.
Над ним ми працювали 5 років, мали дуже довгі дебати і з підприємцями, і з мешканцями. Ми знайшли варіант, який забезпечить збалансований розвиток цього мікрорайону, заклали там соціальну інфраструктуру, зелені зони, інше функціональне призначення, яке потрібне.
Самі мешканці вже наполягали, що це треба приймати. Якщо б сьогодні ці зміни до зонінгу на “Під Голоском” не були прийняті, ми мали б дуже непрості розмови з людьми, які витратили свій час на участь у робочій групі, вносили свої пропозиції та спільно створили якісний документ. І тут через законодавчі колізії була загроза це не прийняти. Це було б не правильно», – розповів Любомир Зубач.
Комплексний план просторового розвитку – це складний та глобальний документ, який потребує великої та тривалої роботи. Наприклад, у Львові витратили рік, щоб отримати ортофотоплан, який розробляють через аерозйомку території громади – понад 300 кв. км. Після цього у місті розпочали підготовку інтегрованої концепції розвитку Львівської громади, яка має лягти в основу комплексного плану.
Очевидно, що упродовж нового 2025 року ми будемо спостерігати над суперечками чиновників про право на забудову того чи іншого клаптика Львова. Час покаже, буде цікаво.
Читайте також: Андрій Садовий зізнався, який носить одяг