Львівські чиновники втрачають монополію на забудову Львова

Поділитись
Право монопольно вирішувати питання забудови Львова у чиновників Андрія Садового вислизало в останній день минулого року.
 
Щоб якось зачепитися на місцевому рівні і дозволити самим собі вчиняти якісь дії з ймовірним будівництвом нових об’єктів, у мерії наприкінці останнього дня минулого року скликали сесію.
 
Це й не дивно, адже кілька місяців тому міський голова Андрій Садовий казав, що доведеться лягати під будівельні крани, щоб не дати комусь іншому окрім чиновників Ратуші забудовувати Львів. 
 
Йдеться про рішення апеляційного суду Києва, який скасував історико-архітектурний опорний план міста, що зменшує вагу влади Львова впливати на забудовників у частині проєктів. 

Втрату функцій з погодження документації з будівництва послаблює вплив чиновників Садового на будівельний бізнес, чого, звісно, чотириразовий мер Львова не хоче позбутися. 

Як прозвітували на сайті мерії, у переддень Нового року, 31 грудня, Львівська міська рада провела позачергову сесію, щоб вирішити критично важливі для міста містобудівні питання.
 
Через законодавчі зміни, з 1 січня 2025 року громади без ухваленого Комплексного плану просторового розвитку втрачають можливість затверджувати детальні плани територій.
 
Заступник міського голови Львова Любомир Зубач вбачає у цьому катастрофу, яка загрожує замороженням багатьох інвестиційних проєктів у будівництві. Мовляв, якщо не Ратуша буде видавати дозволи, то все пропало…
фото ілюстративне, автор: Роман Балук
фото ілюстративне, автор: Роман Балук

«Один з документів, які ми сьогодні затверджували – це зміни до зонінгу в мікрорайоні “Під Голоском”.

Над ним ми працювали 5 років, мали дуже довгі дебати і з підприємцями, і з мешканцями. Ми знайшли варіант, який забезпечить збалансований розвиток цього мікрорайону, заклали там соціальну інфраструктуру, зелені зони, інше функціональне призначення, яке потрібне.

Самі мешканці вже наполягали, що це треба приймати. Якщо б сьогодні ці зміни до зонінгу на “Під Голоском” не були прийняті, ми мали б дуже непрості розмови з людьми, які витратили свій час на участь у робочій групі, вносили свої пропозиції та спільно створили якісний документ. І тут через законодавчі колізії була загроза це не прийняти. Це було б не правильно», – розповів Любомир Зубач.

Комплексний план просторового розвитку – це складний та глобальний документ, який потребує великої та тривалої роботи. Наприклад, у Львові витратили рік, щоб отримати ортофотоплан, який розробляють через аерозйомку території громади – понад 300 кв. км. Після цього у місті розпочали підготовку інтегрованої концепції розвитку Львівської громади, яка має лягти в основу комплексного плану.

Очевидно, що упродовж нового 2025 року ми будемо спостерігати над суперечками чиновників про право на забудову того чи іншого клаптика Львова. Час покаже, буде цікаво. 

Читайте також: Андрій Садовий зізнався, який носить одяг