Чоловіка, що потрощив джип ректора київської богословської академії, суд звільнив від криміналу
Суд звільнив від кримінальної відповідальності слюсаря ремонтно-монтажного цеху Київського електровагоноремонтного заводу «Укрзалізниці», обвинуваченого у хуліганстві, і передав на поруки трудового колективу. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.
За матеріалами справи, ввечері 31 грудня 2022 року обвинувачений, перебуваючи у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, зайшов на територію столичного Свято-Покровського Собору Православної церкви України, що на вулиці Мстислава Скрипника, 20/1. За допомогою каменю чоловік пошкодив вхідні двері храму і вибив вітраж із зображенням Богоматері.
Далі хуліган накинувся на автівку Toyota Highlander, яка поряд стояла припаркована. Чоловік узяв інший камінь і почав ним бити по машині. У результаті було пошкоджено лобове та заднє скло автомобіля. Іще обвинувачений наніс не менше п’яти ударів ногою по автомобілю, частково пошкодивши кузов, передню і дві задні фари. Збитки лише за пошкоджений автомобіль склали 153,4 тис. грн.
Автомобіль належить настоятелю Свято-Покровського Собору Православної церкви України протоієрей Олександру Трофимлюку. Він же працює ректором Київської православної богословської академії і головою Управління духовної освіти і богословської науки Української православної церкви
До суду надійшло клопотання генерального директора заводу про передачу обвинуваченого на поруки трудовому колективу та звільнення його від кримінальної відповідальності. Це ж клопотання підтримав захисник і обвинувачений, який щиро розкаявся і запевнив суд: зробив для себе належні висновки та не повторить подібного.
Прокурор не заперечував проти закриття кримінального провадження з підстав передачі хулігана на поруки колективу.
Феміда задовольнила клопотання гендиректора заводу «Укрзалізниці» і передала обвинуваченого на поруки з умовою: протягом року він повинен виправдати довіру колективу; не має ухилятися від заходів виховного характеру і не порушувати громадського порядку.
Що стосується позовів релігійної громади та власника позашляховика про відшкодування матеріальних збитків, то суд наголосив: ці претензії потерпіла сторона може вирішити, подавши окремо цивільний позов.