Скільки ще війни витримає російська економіка і на що розраховувати Україні
Для економіки будь-якої країни війна це надзвичайно виснажливе навантаження на економіку та виснаження людського ресурсу.
Які б точкові успіхи не мала російська окупаційна армія, якій вдається захоплювати по кілька населених пунктів в Україні щодня, але і вона не може не враховувати втрати, які, попри союзництво з Іраном, Китаєм та Північною Кореєю, зазнає Росія. Недарма на боці окупантів уже воюють північнокорейські найманці, які вже поповнюють статистику у списках 200-их і 300-их окупантів.
З огляду на такі чинники, країну агресорку можна перемогти на полі бою. Цього можна досягнути приблизно за рік чи трохи більше. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» розповів американський історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер.
«Максимально досяжний сценарій – це поразка Росії. Гадаю, що Росія може бути переможена. Можливо, не наступного тижня чи наступного місяця, але приблизно за рік чи трохи більше цього можна досягнути. Я думаю, що російська економіка може протриматися ще близько року, але не набагато довше. Проте для того, щоб Росія зазнала поразки, європейці та північноамериканці повинні постачати Україні більше, ніж зараз», – заявив він.
Також професор заявив: для того, щоб Україна існувала, їй не обов’язково контролювати всю свою територію. «Мінімально достатній сценарій – і я маю на увазі мінімум у сенсі продовження існування України – це угода, яка збереже український суверенітет. Тобто для того, щоб Україна існувала, їй не обов’язково контролювати всю свою територію. Однак для того, щоб існувати, вона повинна контролювати свою внутрішню і зовнішню політику».
Щоб реалізувати усе це українська армія має бути достатньо сильною.
«Українська армія може бути настільки великою, наскільки українці хочуть. Що українська армія може брати зброю у будь-кого на власний розсуд. Що українці можуть приєднатися до будь-якого союзу, до якого вони хочуть приєднатися. І разом із цим відбудеться вступ України до ЄС протягом, скажімо, п’яти років.
Вважаю, що для України це мінімум, необхідний, щоб пройти через війну: суверенітет плюс перспектива приєднання до Європи. Не хотілося б закінчувати на такій сумній ноті, але я думаю, що будь-що менше буде поразкою, яка призведе до припинення існування України. Як на мене, для того, щоб Україна існувала, вона повинна досягти цього мінімуму», – підсумував він.