Потрійний директор “Укрпошти” з паспортом США буде реформувати митницю, але свої посади не віддає

Поділитись

Очільник «Укрпошти» Ігор Смілянський, який працював на трьох керівних посадах у державному підприємстві,  став урядовим уповноваженим з питань реформування митних органів. Свою посаду він назвав «Урядовий уповноважений з питань реформи митних органів (на громадських засадах)».

Смілянський не хоче віддавати свої три посади і впевнений, що їх не тільки збереже, а й буде далі працювати “головним поштарем” на громадських засадах і  продовжить виконувати обов’язки генерального директора компанії. Відповідну заяву Смілянський опублікував у Facebook. Однак виходить, що тепер Смілянський не отримує доходу за місцем праці…

«Я не йду з «Укрпошти», продовжую виконувати обов’язки генерального директора, пришвидшувати посилки, зменшувати черги, будувати поштовий банк ну і т.п. Ця робота, як зазначено, на громадських засадах, і я не буду отримувати ніяку компенсацію за її виконання. Ну спав до цього три-чотири години, але ніколи не знаєш на скільки можна підвищити ефективність роботи», – зауважив Смілянський.

Гендиректор «Укрпошти» наголосив, що продовжить їздити до команди компанії, яка працює на прифронтових територіях, бо його «ці відрядження заряджають енергією».

Також Смілянський додав, що протягом наступних декількох місяців не планує детально коментувати свою діяльність на новій посаді. Він також хизується тим, що на “Укрпошті” не було жодного корупційного скандалу.

«Протягом наступних декількох місяців я не планую детально коментувати свою діяльність на цієї посаді, бо хочу досягнути результату, а не піару. Єдине виключення я зроблю, якщо буду відчувати тиск з боку кого б там не було», – сказав гендиректор.

Це не була моя ініціатива, проте я бачу багато дійсно крутих людей, які з комфортного дивану розповідають як це було б добре реформувати країну, але не йдуть цього робити. А я не хотів би потім розповідати з часткою «би». Бо вважаю, що треба починати ставити в тому числі свою репутацію на дошку, і пробувати дійсно робити можливим неможливе. Ніхто не гарантує що вийде, але принаймні треба починати пробувати.
 
Я дякую керівництву держави за довіру і буду намагатись зробити максимально так, щоб ця довіра була виправдана. Чи сподобається моя робота всім ? Навіть шансу на це не має і я це усвідомлюю. Бо бажаючих боротись з корупцією значно більше ніж тих, хто готовий платити мито на ввезення телефонів після покупок онлайн чи у відрядженнях.
 
Точно так, введення (наприклад) 50% мита на вивіз літія та 0% на вивіз літієвих батарей, створить круті робочі місця в Україні, але точно не збільшить кількість друзів на міжнародній арені. З чого там президент Трамп планує почати свою діяльність ?  Підказка – введення мита, щоб збільшити виробництво в США.
 
Основна ціль проекту – протягом наступних 3-4 місяців, разом з міністерством цифрової трансформації, міністерством економіки та фінансів, іншими учасниками, розробити та запропонувати абсолютно нову модель митниці, де переважна більшість процесів базується на цифровізації, аналізу даних та ризик моделях.
 
Без людського фактору або з його мінімальним впливом. Умовно, можна довго та безуспішно роками ганятись (або зображати біг) за контрабандою певних товарів, а можна зробити так, щоб їх просто не було можливості продати. Занизив ввізну вартість? Сплатиш більше ПДВ (бо бази інтегровані). Ну і т.п. Всіх секретів звісно розкривати не буду.
 
Чи готовий я почути всіх, включно з контрабандистами ? Так. І тут важливий наголос на «почути» а не «отримати подарунок». Бо важливо зрозуміти чому і як працюють схеми, чи можна змінити правила гри, щоб вони грали по білому, чи є там достатньо маржинальності ?
 
Чи будуть в цей проект залучені міжнародні партнери ? Безумовно. Бо Україна взяла на себе певні зобов’язання і має їх виконувати, як ми маємо, якщо прагнемо бути частиною ЄС, починати процес синхронізації процедур та процесів.
 
До речі ,одна з найкращих митниць світу в Фінляндії. Тож будемо дивиться на міжнародний досвід.
 
Смілянський у дописі також дав зрозуміти, що начебто має паспорт США.
 
То, виходить, що у нього або подвійне громадянство, або він не громадянин України ? 
Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.