Інтерв’ю американського журналіста із Лавровим у Москві: що хоче почути США ?

Поділитись

Відомий американський журналіст і телеведучий 54-річний Карлсон Такер, який на початку лютого цього року видав інтерв’ю із диктатором Володимиром Путіним тепер взяв інтерв’ю у ще одного спікера загарбницької політики країни агресорки Росії міністра зовнішніх справа Лаврова.

Його візит до Москви нардеп Олексій Гончаренко вважає не тільки заради інтерв’ю. Він припускає, що прихильник нового старого президента США Трампа Такер разом з візитом привіз щонайменше послання від США.

Припускаємо, що Карсон Такер мав би отримати зворотню інформацію від країни-агресорки стосовно України.

На думку Гончаренка, в інтересах Трампа – сильна Україна. Він точно не хоче починати своє президентство зі ще одного Афганістану.

Що дуже важливо. Наша позиція теж має бути почута. У потрібний момент вона таки буде почута.

Саме інтервʼю та заяви Такера слід розглядати як гру на певну американську аудиторію, – переконаний Гончаренко.

“Єдине, що попри свій великий медійний досвід, Такер в дечому помиляється, зазначив Гончаренко. – Бо навіть, якщо американці вбивали росіян на російській території, то це, насправді, було б дуже добре. В цьому мінусів НІХТО, окрім росіян, не бачить. А їх це лякає. Зараз основний фокус йде на саме інтервʼю, але головне тут те, що неформальні розмови вже тривають. І ми зараз повинні донести свою позицію”.

Хто такий Такер Карлсон

Батько Такера Карлсона був журналістом. У самого Карлсона четверо дітей.

Карлсон був ведучим Tucker Carlson Tonight з 2016 по 2023 роки. Передача виходила в прайм-тайм і на піку мала 5 млн глядачів. Це було найпопулярніше шоу на каналі, та ще й в ключовій демографічній групі від 25 до 54 років.

Звільнили Карлсона 24 квітня 2023-го, без подробиць — “за згодою сторін”. Це сталося менш ніж через тиждень після того, як Fox задовольнив позов від компанії Dominion Voting Systems, яка судилася з телеканалом через неправдиві заяви про змову з метою фальсифікації президентських виборів 2020-го. Компанії виплатили 787,5 мільйонів доларів — найбільшу грошову компенсацію, яку коли-небудь оприлюднювали в американських судових справах про наклеп. В розслідуванні фігурували приватні повідомлення Карлсона колегам, в яких він, зокрема, писав про “втрату довіри серед аудиторії каналу” після того, як Fox визнали перемогу Байдена на тих виборах.

Ведучий часом принизливо висловлювався про жінок, зокрема порадив журналістці Лорен Дюка повернутися до написання статей про чоботи до стегна замість політики, назвав журналістку Аріанну Хаффінгтон “свинею”, а Брітні Спірс і Періс Хілтон — “найбільшими білими шльондрами в Америці”.

На святкуванні 50-річчя Heritage Foundation він порівняв гендерні операції для юнаків із “сексуальною кастрацією” дітей, а аборти — з “дитячими жертвоприношеннями”.

У 2018 році Карлсон заявив, що іммігранти зроблять США “біднішими та бруднішими”, що викликало бойкот рекламодавців його телешоу.

Такер про війну в Україні

Карлсон називав російське вторгнення до України “прикордонною суперечкою” та стверджував, що Байден підтримує Україну, оскільки її лідери дали його сім’ї “мільйони доларів”.

Володимира Зеленського він називав “нахабним іноземцем у футболці, який вимагає грошей”. “Він небезпечний авторитарист, який використав сотню мільярдів доларів США, щоб створити в Україні однопартійну поліцейську державу”, — цитувало Карлсона Daily Telegraph.

Також Карлсон повторював пропагандистські твердження РФ про американські біолабораторії в Україні та запевняв, що Каховську ГЕС зруйнували українці.

У березні 2022 року Кремль наказував своїм пропагандистським медіа частіше цитувати Карлсона. У вересні 2023-го канал “Россия 24” почав транслювати уривки його шоу, дубльовані російською мовою.

Після звільнення з Fox Карлсон заснував власну медійну платформу Tucker Carlson Network. Також він має 11,6 млн читачів у соцмережі Х.

Гостями нових шоу Карлсона були угорський прем’єр Віктор Орбан, новий президент Аргентини Хав’єр Мілей та Дональд Трамп. Також Карлсон робив інтерв’ю з братами-мільйонерами Ендрю та Трістаном Тейтами, яких Румунія звинувачує у торгівлі людьми.

Тепер він записав інтервʼю з Володимиром Путіним. Востаннє президент РФ спілкувався з західними журналістами у червні 2021 року. У відеоанонсі до свого інтервʼю Такер Карлсон сказав, що західні ЗМІ ігнорують Путіна, бо не хочуть давати слово російській стороні. BBC та CNN повідомили, що неодноразово зверталися з запитами про інтервʼю з Путіним, але їх відхиляли. Керівник московського бюро Financial Times Макс Седдон заявив, що для росіян “це вже занадто” — скаржитися, що недостатньо журналістів США під час війни показують російську сторону. Адже у РФ в ув’язненні перебувають двоє американських журналістів — Еван Гершкович з The Wall Street Journal і Алсу Курмашева з “Радіо Вільна Європа”.

“Ми всі можемо припустити, що Путін може сказати. Я маю на увазі, що це хронічний брехун, який просто поширює брехню про свою загарбницьку війну проти України... Єдиним сюрпризом може бути, коли Путін почне плакати і скаже, що провалився у всьому, що заявив у лютому 2022 року. І я прошу вибачення перед українським народом, але думаю, що тоді ми будемо дякувати пану Карлсону за це інтерв’ю”, — перед виходом запису розмови Путіна з Карлсоном сказав речник Єврокомісії Петер Стано.

Читайте також: про що Трамп говорив з Путіним після перемоги на виборах у США