Як у Львові створюють безбар’єрний простір

Поділитись
У Львові цього року затвердили Стратегію зі створення безбар’єрного простору у Львівській міській територіальній громаді.
 
Відтак 28 листопада на сесії міськради затвердили план заходів необхідних для реалізації цієї Стратегії.
 
Як наголосила  уповноважена Львівської міської ради з питань доступності Ірина Маруняк, багато з них місто вже виконує. Натомість зараз усі заходи будуть систематизовані і доповнені новими, щоб досягти максимального результату в облаштуванні безбар’єрного середовища у Львові та громаді.
«Загалом ми прописали 59 заходів, які необхідні для реалізації Стратегії із створення безбар’єрного простору у Львові для всіх груп населення. Багато з них ми вже робимо і маємо хороші результати. А також додаємо нові, які необхідно виконати, щоб Львів став максимально доступним, щоб маломобільні люди, найперше, мали можливість вийти зі свого будинку, і безперешкодно, доступним транспортом, дістатися до об’єктів як соціальної інфраструктури – медичних закладів, шкіл, садочків, ЦНАПів, так і закладів громадського харчування, закладів культури та ін», – розповідає Ірина Маруняк.

За її словами, план заходів з реалізації “Стратегії із створення безбар’єрного простору у Львівській міській територіальній громаді на період до 2030 року” передбачає – встановлення пандусів і підйомників як у житлових будинках так і інфраструктурних закладах.

Встановлення звукових сигналів на світлофорних об’єктах. Це важливо для незрячих і слабозрячих людей, адже чуючи звук, вони розуміють, де можна перейти вулицю.

Доступність зупинок громадського транспорту – облаштування павільйонів, тактильної плитки, пониження платформ.

Максимальне застосування жестової мови – аудіодискрипція, субтитри, щоб нечуючі могли отримати усю необхідну інформацію.

Освітлення і пониження пішохідних переходів. За інформацією поліції, якщо пішохідний перехід освітлений то втричі зменшується кількість ДТП.

Облаштування місць для паркування для людей з інвалідністю. Такі паркомісця мають бути як на майданчиках для паркування так і біля будинків, де мешкають такі особи.

А також план заходів з реалізації “Стратегії із створення безбар’єрного простору у Львівській міській територіальній громаді передбачає:

–        закупівлю низькопідлогового транспорту;

–        перевірку нових об’єктів будівництва щодо доступності;

–        проведення навчань з питання комунікації та поводження з людьми з інвалідністю різних категорій;

–        розміщення табличок шрифтом Брайля для навігації (у тому числі тактильних карт приміщення) у структурних підрозділах та комунальних установах;

–        модернізація та підтримка офіційних вебсайтів та додатків Львівської міської ради на відповідність стандартам доступності.

«Для реалізації частини цих заходів необхідно передбачити кошти в міському бюджеті, деякі заходи будемо реалізовувати за грантові кошти, і є такі, що не потребують коштів для реалізації – це тренінги, навчання. Наприклад навчання для військових, які повернулися з фронту і їм необхідна перекваліфікація.

Станом на сьогодні у нас є 1 473 людини на кріслах колісних. А за даними управління соцзахисту 5,6% жителів Львівської громади, тобто 47 500, офіційно є особами з інвалідністю.

Відтак важливо, щоб вони навіть у таких, здавалося б складних умовах, могли поїхати в кафе, театр, медичний заклад, могли просто погуляти вулицями міста, і могли повноцінно жити, не обмежуючи свої бажання і мрії», – каже Ірина Маруняк.

Довідка

Починаючи з 2023 року у Львові проводиться великий комплекс робіт з доступності. Йдеться про забезпечення інклюзивності різних закладів: комерційних, міських комунальних і державних. Важливо, що інклюзивність має бути не лише зовні, а й всередині закладів, в тому числі, щоби люди на кріслах колісних могли скористатися, наприклад, доступним санвузлом у ресторані.

Відповідно у Львові проводять навчання для освітян, закладів гостинності та комунальних служб щодо безбар’єрності. А спеціальні моніторингові групи з експертами обстежують комунальні установи. 

Зокрема, з вересня 2023 року у Львові щоденно працюють моніторингові групи, які обстежують комунальні установи міста. Вони обстежили на доступність всі 628 комунальних установ, а в актах зазначали, що необхідно виправити.

Кожен керівник комунальних закладів Львова має спеціальний довідник «Як перевірити доступність у громаді», де зазначено усі правила, витяги з державних будівельних норм, якими треба керуватися у питаннях інклюзії.

Також управління туризму Львова створили онлайн-карту «Доступне місто», де можна побачити безбар’єрні заклади та локації. Тут вже є більше сотні об’єктів: музеї, театри, ресторани, комунальні установи, заклади охорони здоров’я, парки та торгово-розважальні центри, які відповідають нормам доступності. 

Для безперешкодного пересування людей з інвалідністю на пл. Ринок облаштовують доріжку доступності. 

А ще у місті працює інклюзивне таксі, яким можуть скористатися люди на кріслах колісних.

До відома, за даними управління соцзахисту Львівської міської ради, 5,6% жителів Львівської громади, тобто 47 500, офіційно є особами з інвалідністю.

Окрім цього, у місті лікується  багато військових, які потребують безбар’єрного середовища і які не входять в цю офіційну статистику. Через війну, розпочату росією, кількість людей, для яких важливо мати доступне середовище,  щодня збільшується.

Читайте також: як у Львові відбуваються ярмарки ветеранського бізнесу 

Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.