На військовому кладовищі на Личакові відкрили інформаційний центр
Інформаційний центр є повністю безбарʼєрним, зокрема у ньому облаштували вбиральню для маломобільних груп населення, пеленальний столик. Також там розмістили цілодобовий пункт охорони.
Для чого потрібен цей центр ?
“Тут буде постійно діючий пункт охорони. Нагадаю, минулого тижня ми мали випадок, коли жінка понищила релігійну атрибутику на могилах наших воїнів. Ми зараз вивчаємо цю ситуацію та дякуємо поліції, що належним чином спрацювала. І для унеможливлення подібних речей тут тепер буде постійний пункт охорони. Також цей центр призначений для того, щоб родичі наших героїв мали можливість використати його для своїх потреб. Він облаштований з дотриманням всіх вимог доступності. Тут працюють два консультанти, які надаватимуть інформацію щодо послуг, які учасники бойових дій та їхні родини можуть отримати від міста. Загалом, це є інформаційно-просвітницький центр для тих, хто потребуватиме інформації про наших героїв», – розповів керуючий справами виконкому міськради Євген Бойко.
Як додав керівник Музею “Личаківський цвинтар” Павло Богайчик, у центрі розміщене електронне табло зі схемою могил захисників – для полегшення орієнтування на полі почесних поховань. Разом з тим працівники центру теж надають таку інформацію.
«Часто на могили героїв приїжджають їхні побратими і їм буває важко зорієнтуватися. Тому одна з функцій працівників центру – розказати, де є могила того чи іншого захисника. Ще один з важливих сервісів – надавати інформацію про послуги, які місто надає ветеранам та їхнім родинам.
Загалом, важливо вибудувати якісні послуги щодо обслуговування всього поля почесних поховань. Люди, які приходять на цвинтар, проводять тут дуже багато часу. І коли, дощ, чи холодно, важливо, що є місце, куди вони можуть прийти, зігрітися. Також тут можна набрати води для поливання квітів на могилах», – зазначив Павло Богайчик.
Крім того, у центрі можна придбати живі квіти та лампадки. Як зазначив Павло Богайчик, ціни на ці товари в інформаційному центрі є нижчі, ніж в навколишніх магазинах.
Додамо, центр встановлено за позабюджетні кошти. Власне, із перевезенням та переплануванням тимчасової мобільної споруди під функціонування центру допомогла будівельна компанія ТзОВ “Т.В.Д”.
«З часом тут буде реалізований Меморіал Героїв. Місто проводило архітектурний конкурс, було багато учасників. Загалом, надійшло 27 проєктів, обраний переможець. Тобто здійснюватиметься проєктування. Наразі місто організувало встановлення цього інформаційного центру як сучасного інклюзивного простору, який зможе допомогти інформаційно і забезпечити пам’ять про наших героїв.
Ця споруда має свою історію. Раніше вона працювала як ЦНАП та як Офіс громади в одному з населених пунктів. Зараз вона матиме найпочеснішу місію, яку сьогодні можна мати. І в перевезенні та встановленні цього пункту місту допомогла будівельна компанія ТзОВ “Т.В.Д”. На моє звернення до всіх будівельників відгукнулися саме вони. І зробили все дуже якісно і швидко. Велика їм за це подяка. Приємно, що у нас у Львові є такі доброчесні забудовники», – зазначив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.
Як зауважив співвласник ТзОВ “Т.В.Д” Віталій Кіндій, компанія має приємність допомагати людям та місту загалом.
Такий пункт працюватиме тимчасово – доки на цьому просторі не постане Меморіал Героїв України.
У квітні у Львові завершився архітектурний конкурс на меморіальний комплекс військових поховань Героїв України на вул. І. Мечникова. Переможцем конкурсу стала команда архітекторів Віктора Голубєва і Дмитра Райфшнайдера.
Читайте наші статті: кого називали чародійкою на сцені