План перемоги Зеленського: НАТО, оборона, озброєння, завершення війни

Поділитись
Сьогодні, 16-го жовтня, президент Володимир Зеленський оприлюднив у парламенті План перемоги.
 
Головні пункти плану:
 
Запрошення України в НАТО нині, до закінчення війни;
 
Посилення оборони. Зокрема, йдеться про продовження операцій ЗСУ на території Росії та зняття обмежень щодо ударів по її території;
 
Неядерне стримування Росії та отримання конкретних видів озброєнь;
 
Розвиток стратегічно-економічного потенціалу України та посилення санкцій проти Росії;
 
Пʼятий пункт розрахований на післявоєнний час і пов’язаний із тим, що українські військові можуть застосовувати свій досвід для зміцнення оборони НАТО та Європи. Контингент США зможуть замінити українські військові.
 
«Якщо план підтримають, ми можемо завершити війну не пізніше наступного року» – наголосив Зеленський.
 
Напередодні радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що під час озвучення президентом плану перемоги «залишаться нерозкритими додатки документа». За словами Подоляка, «це все, що стосується математичної складової, тобто яка кількість зброї, в якому вигляді й так далі має бути надана Україні».

«Якщо втратимо підтримку світу – програємо в цій війні, як було століття тому». Що ще сказав Зеленський в Раді:

Про КНДР: «Наша розвідка фіксує не лише передачу зброї з Північної Кореї до Росії, а й передачу людей. Це робітники для російських заводів – замість убитих на війні росіян. І особовий склад для російської армії. Фактично це участь уже другої держави у війні проти України на боці Росії».

План перемоги «можливо реалізувати і це залежить від партнерів». Раніше Зеленський вже представив низці лідерам інших країн пункти, разом із таємними додатками, які нині не були озвучені публічно.

Зеленський також вкотре нагадав, що «заморожування» війни не буде. «Росія повинна назавжди втратити контроль над Україною і втратити навіть бажання такого контролю. Це гарантія життя для України. І водночас – гарантія спокою для Європи».

Завтра, 17-го жовтня, Зеленський представить цей план на засіданні Європейської ради. Він також вкотре закликав українців до єдності.

«Якщо втратимо єдність в Україні – втратимо єдність у Європі. Якщо втратимо єдність у Європі – втратимо підтримку світу. Якщо втратимо підтримку світу – програємо в цій війні, як було століття тому», – додав він.

Про запрошення до НАТО

Україна хоче отримати запрошення до НАТО до того, як президент США Байден завершить своє перебування на посаді, заявила посол України в НАТО Наталія Галібаренко, пише “Радіо Свобода”. 

«Наша ідея полягає в тому, що надання Україні (запрошення) зараз є політичним сигналом, – сказала Галібаренко в інтерв’ю Reuters. – Ми щиро віримо, що це може бути частиною спадщини нинішньої американської адміністрації».

Вона зазначила, що Київ не наполягає на негайному початку переговорів про членство, але офіційне запрошення зараз надішле потужний сигнал. Агенція вказує, що високопоставлений урядовець США на умовах анонімності заявив минулого тижня, що позиція Вашингтона не змінилася.

Читайте також: український розвідник розкритикував 5-у статтю НАТО