Хто замовив у Львові бульвар на Чорновола, який знищить півсотні МАФів
Нещодавно виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив рішення про затвердження концепції капітального ремонту частини проспекту Чорновола — від кільця на проспекті В. Чорновола до вул. Варшавської. Це означає, що майже півсотні підприємців змушені будуть забрати свої кіоски, а значить втратять свій бізнес, щонайменше ще з півсотні осіб втратять роботу.
Заступник міського голови Любомир Зубач вважає, що рано чи пізно цей бульвар все-таки буде, бо такий, мовляв, запит є від підприємців, які хочуть впорядкувати біля свого бізнесу облаштувати комфортну територію. Що мав на увазі заступник Садового – невідомо. Можливо, йдеться про мережеві торгові марки, які проводять у цьому мікрорайоні бізнес або ж ринок “Галицький лицар”.
Як приклад Любомир Зубач навів маркет “Арсен”. Щоправда, біля цього маркету чи навпроти нього за визначенням не було МАФів ще від часу, коли тут знаходився практично пустир, через який мешканці навколишніх будинків, а це здебільшого будинки на Чорновола та на вулиці Юрія Липи, йшли навпростець до зупинки громадського транспорту.
Можливо, замовниками чи то мотиваторами грандіозного перелаштування частини проспекту Чорновола у перший у Львові бульвар (досить непритаманна для нашого міста назва локації) також є великий торговельний бізнес, який з’явився одночасно із новобудовами, які тут виросли за останні десять років.
Окрім того відомо, що ще один депутат міськради і власник будівельного бізнесу Назарій Бербека отримав дозволи на будівництво 24-поверхового будинку на місці колишнього Універсаму, який пам’ятають місцеві мешканці, які тут проживають від початку 90-их. І вже напевно, що у новому надвисотному будинку будуть окрім паркінгів і торговельні приміщення, де свою діяльність будуть проводити щонайменше кілька торгових фірм.
Отож, заплановане створення першого у Львові бульвару охопить пішохідну зону протяжністю 1,2 км, де планується встановлення вуличних меблів, озеленення території та демонтаж 33 МАФів.
Власники цих кіосків і підприємці вийшли під стіни мерії 10-го жовтня, щоб висловити свій протест проти такого знищення їхнього бізнесу. Бо під час масштабних ремонтних робіт ще й під час війни МАФи звісно будуть зносити. Та й яка може бути торгівля біля розритих тротуарів і під час роботи важкої техніки.
Тож підприємці вимагали не руйнувати їхній бізнес, не витрачати бюджетні кошти під час війни. а скеровувати на ЗСУ, а не на нові будівництва.
Пікетувальники вигукували «Садовий, не нищи малий бізнес», «Зубач, виходь», «гроші на ЗСУ, а не на перебудови», а на плакатах людей були надписи «Зубач знищує», «Я втрачаю бізнес».
Під час пікету до підприємців вийшов керуючий справами виконавчого комітету міськради Євген Бойко.
«Ми, підприємці малих магазинів на проспекті Чорновола, висловлюємо стурбованість вашим рішенням про знесення наших магазинів для створення пішохідного проспекту. У часи війни, коли економіка країни стикається з великими викликами, витрати на облаштування бульвару є недоцільними. Наші магазини підтримують багато родин, місцеву економіку та створюють робочі місця. Багато з нас мають дітей, які служать у Збройних Силах України, і активно волонтерять. Знищення малого бізнесу завдасть серйозної шкоди громаді Львова. В умовах війни недопустимо витрачати кошти на бруківку, коли їх слід спрямувати на відновлення домівок постраждалих і забезпечення армії», – мовиться в повідомленні підприємців.
Зрештою, чиновники Садового таки вислухали підприємців і навіть намагалися заспокоїти їх, що не все одразу і навіть, якби щось, то їм запропонують, мовляв, інші ділянки для встановлення кіосків.
«Ми сьогодні поспілкувалися з підприємцями і домовилися створити робочу групу. Ніхто не буде проводити демонтажів, поки робоча група не закінчить роботу.
Хочу наголосити, що ніхто не планує робити пішохідний бульвар за бюджетні гроші. Львівська міська рада має чітку позицію, що всі зусилля в воєнний час ми спрямовуємо на підтримку Збройних Сил України та критичну інфраструктуру. Тому якщо там щось і будуть робити, то за кошти підприємців.
Це насправді дуже добра опція, коли підприємець коло своєї комерційної споруди робить якісний благоустрій, адже це покращує його бізнес, дозволяє йому більше заробляти, більше платити податків і більше донатити. А без працюючої економіки ми не виграємо», – пояснив Любомир Зубач.
За словами посадовця, в межах цієї території є близько 50 тимчасових споруд. Частина з них є в комплексній схемі, але при облаштуванні бульвару їх мають знести, але є й такі, які були вилучені раніше. Тож ситуація є різною.
«Всі мають розуміти, що якщо не зараз, то після закінчення війни там буде цей пішохідний бульвар, тому що ми повинні дбати про загальний комфорт та естетику міста. Але звичайно, що ми будемо обговорювати з підприємцями різні варіанти, можливо перенесення чи якісь інші локації. Ми хочемо, щоб усе було зроблено з максимальним порозумінням», – додав посадовець.
Отож виходить, що підприємець, який має МАФ, де платить податки і не донатить на ЗСУ, а той, що замовляє облаштування бульвару, все сплачує вчасно. Зрештою, саме активність підприємців дозволила їм не зробити місцевій владі, як це часто буває і як висловлюється Любомир Зубач, по тихому.
Читайте також: на проспекті Чорновола виросте ще одна “свічка”