Вчителька Фаріон: заявляємо протест кілеру, який її вбив

Поділитись

У школі N 75 у Львові вчилася відома мовознавиця Ірина Фаріон. Саме тут, на фасаді навчального закладу, 25-го вересня відкрили другу у Львові меморіальну таблицю в пам’ять про випускницю школи, яку було вбито у Львові 19-го липня.

На фасаді ліцею №75 імені Лесі Українки встановили меморіальну таблицю докторці філологічних наук Ірині Фаріон. Вона навчалася у ліцеї упродовж 1971-1981 років. 

Це вже друга дошка у Львові, яка вшановує пам‘ять вбитої мовознавиці. Першу відкрили у серпні на фасаді будинку по вулиці Масарика, 3, де мешкала Фаріон.

Меморіальна дошка виготовлена з мармуру, на білому тлі якої розташована фотографія Ірини, також розписана коротка біографія та наукові й політичні регалії. Є цитата мовознавиці: «Мова — кордон і зброя, дім і фортеця, шлях з минулого в майбутнє – у безсмертя».

Участь у відкритті таблиці взяла донька Фаріон Софія, а також її онуки які знімали прапор з меморіального знаку.

На події була присутня вчителька Ірини  Анастасія Гумницька яка поділилася спогадами про талановиту мовознавицю: «Ірина була доброзичливою, а ще людинолюбом та правдолюбом. Мені здавалося, що вона піде більш в громадську діяльність роботи але вона обрала українську філологію, як і я»

Анастасія Йосипівна також зазначила: «Ми всі сюди прийшли сьогодні, щоб вшанувати Ірину Дмитрівну і заявити про наш протест та презирство кілеру, який вбив її ».

YouTube player

Нагадаємо, 19 липня Ірину Фаріон вбили пострілом у голову біля будинку, де вона мешкала. За словами сусідів, молодий чоловік щонайменше два тижні стежив за під’їздом багатоповерхівки, де розташована квартира мовознавиці.

На велелюдних похоронах Ірини Фаріон скандували “Мова має значення !”

У справі про вбивство Ірини Фаріон підозрюють 18-річного чоловіка з Дніпра.

Через два місяці після вбивства мати підозрюваного Олена заявила, що її син нікого не вбивав і вийде з лави підсудних.

Відео і текст Анастасії Князевої

Читайте також: Ірина Фаріон як символ римського меча