Трагедія Бабиного Яру – 30 тисяч житті за дві доби
29-30-го вересня в Україні вшановують одну з найбільших трагедій України та в історії людства – 83-тю річницю трагедії Бабиного Яру.
У Києві нацисти розстріляли десятки тисяч невинних людей, а Бабин Яр став символом жорстокості та безмежної людської ненависті, але водночас і символом пам’яті та скорботи.
Пам’ятаємо про ці страшні події, щоб подібні трагедії більше ніколи не повторилися.
За два дні у Києві німецькі нацисти розстріляли 30 тис. євреїв.
«29-30 вересня 1941 року, всього лише за два дні в Києві нацисти розстріляли понад 30 тисяч євреїв. «Дорогою смерті» вони гнали до яру мешканців міста цілими сім’ями – чоловіків, дітей, жінок, вагітних. Масштаби цього зла важко осягнути й досі», – наголосив у своїй заяві Володимир Зеленський.
Президент Зеленський зауважив, що загалом за час нацистської окупації близько 100 тис. людей були вбиті у Бабиному Яру, знищивши фактично всю єврейську спільноту Києва. Однак жертвами стали також і представники інших національностей.
«Бабин Яр – страшний символ того, що найжахливіші злочини відбуваються тоді, коли світ обирає не помічати, мовчати, бути байдужим, бути недостатньо рішучим, аби дати злу гідну відсіч. Коли очі світу заплющені, людяність програє.
Бабин Яр – наочний доказ звірства, на яке спроможні режими на чолі з вождями, що тримаються на залякуванні та насильстві. У будь-які часи вони нічим не відрізняються. Але має відрізнятися реакція світу», – зазначив президент.
Володимир Зеленський наголосив, що світ повинний «стояти на сторожі людяності, життя і справедливості»:
«Треба захищатись від зла. Вічна пам’ять усім жертвам нацистів! Вічний осуд кожному, хто винен у вбивствах у Бабиному Яру!».
Читайте також: що таке “Патерик” і який його статус