Вартість паркування у Львові зростає: відомі тарифи
«Для зручності водіїв оновили дизайн інфощитів – він мінімалістичний, але при цьому інформативний. На цих щитах розміщена вся важлива інформація:
зона та сектор паркування;
графік роботи майданчика;
вартість паркування;
способи оплати готівкою та безготівково;
QR-код, що дозволяє в один клік перейти до оплати за паркування, сплати штрафу, перегляду відеоінструкцій тощо.
«Звертаємо увагу: нові інфощити з оновленими тарифами вже можна побачити на наших майданчиках, але нова вартість оплат паркувальної сесії розпочне діяти з вівторка, 1 жовтня», – зазначили у ЛКП «Львівавтодор».
Весь перелік майданчиків ЛеоПарковки – на сайті на інтерактивній Google-мапі.
Нагадаємо, з 1 жовтня цього року набуде чинності нове положення про паркування транспортних засобів на території Львівської МТГ.
Серед основних нововведень – впровадження паркувальних секторів та введення нових видів пільгових абонементів на паркування – секторальних та мешканця громади, що здешевить паркування для значно більшої кількості мешканців.
Додаткову 50% знижку на придбання таких абонементів матимуть учасники бойових дій та члени сімей загиблих учасників бойових дій. Також зміниться режим роботи деяких майданчиків та розмір плати за паркування.
А ще на паркувальних майданчиках будуть місця і для електромобілів.
Детально про усі зміни читайте далі
Львівська громада ділиться на 6 паркувальних зон:
- перша зона є одним сектором
- друга та третя поділена на ще 15 секторів
- четверта, п’ята і шоста зони на сектори не діляться.
Такий поділ впровадили для того, щоб паркування за пільговим тарифом зробити доступним не тільки для мешканців окремого будинку, що прилягає до того чи іншого майданчика, а й для мешканців навколишніх вулиць без прив’язки до конкретної парковки. Тобто, пільговий абонемент на паркування буде доступний для всіх мешканців будинку відповідного сектору. І діятиме він на будь-якому майданчику оператора в межах цього сектору.
«Таким чином паркування з використанням пільгового секторального абонемента стане доступним для ширшого кола мешканців. Нагадаю, сьогодні таке право має обмежена кількість мешканців – лише ті, хто проживає в будинку, що прилягає до парковки.
А з 1 жовтня таку опцію матимуть також і люди, будинки яких не прилягають до майданчиків та ті, які живуть на вулицях, де немає паркування. Всі вони зможуть придбати собі пільговий абонемент та паркуватися дешевше на будь-якому майданчику в межах сектору, в якому вони проживають», – пояснив заступник начальника управління безпеки та вуличної інфраструктури ЛМР Павло Сирватка.
Так, мешканці 1-ї зони паркування матимуть право здійснювати паркування з використанням секторальних абонементів на відведених майданчиках відповідного оператора в межах 1-ї та 2-ї зони.
Мешканці 2-ї, 3-ї зон паркування мають право здійснювати паркування з використанням секторальних абонементів на відведених майданчиках відповідного оператора в межах визначених секторів для паркування, у яких ці мешканці проживають.
Також впроваджується ще один пільговий абонемент – мешканця громади. Він дасть можливість громадянам, що зареєстровані у Львівській МТГ, паркуватися за дещо дешевшим тарифом в обраному секторі.
Якими будуть тарифи на майданчиках для паркування
Як наголошують в управлінні безпеки та вуличної інфраструктури , чинні тарифи у Львові були затверджені ще у 2017р. та 2020 р. З цього часу суттєво зріс розмір ставки паркувального збору, який оператори паркування сплачують до міського бюджету. Також зросли інші витрати операторів паркування. Все це зумовило необхідність коригування розміру плати за паркування.
Тож з 1 жовтня, після набуття чинності нового положення, тарифи на паркування будуть такими:
- у 1-й зоні – не більше, ніж 0,65% мінімальної зарплати (до 52 грн/год);
- у 2-й зоні – не більш, ніж 0,45% мінімальної зарплати (до 36 грн/год);
- у 3-й зоні – не більше, ніж 0,35% мінімальної зарплати (до 28 грн/год);
- у 4-й зоні – не більше, ніж 0,25% мінімальної зарплати (до 20 грн/год);
- у 5-й зоні паркування – не більше, ніж 0,65% мінімальної зарплати (до 52 грн/год);
- у 6-й зоні – не більше, ніж 0,25% мінімальної зарплати (до 20 грн/год).
- на майданчиках для паркування туристичного та великогабаритного вантажного транспорту (незалежно від місця розташування) – не більше, ніж 1,2% мінімальної зарплати (до 96 грн/год).
Читайте також: у Львові паркомати для платної стоянки встановлюють навіть на бічних вуличках