Чи стане Волинська різанина клином між Києвом та Варшавою на шляху України до ЄС
Вже у січні 2025 року Польща почне головувати у ЄС, куди прагне вступити Україна.
А на крайній зустрічі президента України Володимира Зеленського і міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського йшлося і про урегулювання питань, що пов’язані із Волинською трагедією (різаниною), що сталася у 1943-у році на теренах Волині.
Ще раніше міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявляв, що Україна не зможе вступити до Євросоюзу без розв’язання питання про Волинську трагедію 1943 року.
З огляду на це президент Польщі Анджей Дуда висловився більш дипломатично. Він заявив, що «якщо хтось каже, що заблокує доступ України до Європейського Союзу, це відповідає політиці Володимира Путіна».
На думку лідера Польщі, наші країни мають дійти згоди щодо складних питань, зокрема історичних. Про він заявив у інтерв’ю Polsat News.
Польський лідер прокоментував нещодавню заяву МЗС Польщі про те, що Варшава розглядає можливість тиску на Україну через питання Волинської трагедії в контексті її євроінтеграційних прагнень.
«Я намагався діяти так, щоб не створювати точок напруги між Варшавою та Києвом… Це було нелегко, бо між нами є складні проблеми. Але я також говорив про ці питання з президентом Зеленським, і найкращим прикладом цього була присутність президента у Луцьку в річницю Волинської різанини», – сказав Дуда.
За його словами, дійти згоди з Польщею щодо всіх складних питань, зокрема історичних, також на користь України.
«Будь ласка, пам’ятайте, що в українців багато проблем із минулим часів Другої світової війни», – зауважив політик.
Також Дуда прокоментував заяву міністра оборони Владислава Косиняка-Каміша, який сказав, що якщо питання Волині між Варшавою та Києвом не буде вирішено, Україні немає місця в Євросоюзі.
«Якщо хтось каже, що заблокує доступ України до Європейського Союзу, це відповідає політиці Володимира Путіна. Ну, я не знаю, чи це є наміром нинішнього уряду», – зазначив президент.
При цьому Дуда вважає, що «це складні питання, у тому числі ті, про які роками мовчали самі українці, і які необхідно враховувати».
Наразі відомо, що українська влада погодилася на початок пошуково-ексгумаційних робіт на могилах поляків, убитих Українською повстанською армією (УПА) в лютому 1945 року в містечку Пузники на Поділлі.
Читайте також: польський міністр зробив заяву про ще один наступ Росії на Україну