Єпископ Василь Боєчко: “Про десять страждань Ісуса Христа”

Поділитись
Йдеться про християнського проповідника, пропагататора християнських ідей і справ на західноукраїнських землях, автора книг “Шлюб з небес (Львів, 1999) та “Правда про харизму” (Ужгород, 2022), подарованих авторові цього матеріалу. 
 
Єпископ церкви Християн віри євангельської у Львові, доктор теології Василь Михайлович Боєчко служить Богові вже 70 років.
 
Львів’яни знають його як пастиря церкви «Воскресіння» на Пекарській, 69, керівника місії «Добрий Самарянин»
 
Фізичне й духовне страждання Ісуса Христа почалося в Гефсиманському саду. ‘’Був піт Його, як краплі крові(Лука 22:44)При великому напруженні капіляри, що виділяють піт, можуть лопнути, і тоді кров перемішується з потом.
 
Плювали в обличчя Йому, й били по щоках. Після схоплення вночі та відречення Його учнів (55:57) Ісуса Христа привели до Кайяфи та юдейської старшини. Йому зав’язали очі, над Ним постійно знущалися, на Нього плювали били по обличчі…
 
Вранці Ісуса Христа, змученого, побитого,  відвели через Єрусалим на допит до Понтія Пилата, а Варавву звільнили (21), а Ісуса Христа засудили й повели на розп’яття (26).
 
Римське покарання – роздягали жертву та простягали на опорі або прив’язували до стовпа із зав’заними руками. Засобом тортур був короткий дерев’яний держак, до якого прикрутили кілька шкір’яних ременів із залізними конечниками. Удари наносили по спині жертви  два чоловіка. Один бив з одного боку, інший –з іншого. Тіло шматували до виступів вени, артерії, а інколи внутрішніх органів. Часто жертви вмирали під час тортур.
 
Ісуса Христа прив’язали й розмістили посеред римського батальйону(27). Солдати натягнули на Нього мантію, дали Йому в руки тростину та одягнули та голову терновий вінок, колючки якого врізалися в голову (30-31).
 

Страждання ІсусаХриста

 
Важкий хрест привязали до плечей Ісуса Христа. Він починає останню подорож до Голгофи. Тягар дерев’яного хреста та фізичне виснаження примушує Його впасти. Він намагається підвестися, але не може. Тоді Симона заставляють нести Його хрест.
 
На Голгофі хрест опустили на землю. Ісуса Христа поклали на нього. Його руки простягнули вздовж хреста та вбивали важкі квадратні  залізні цвяхи, спочатку в праву, а потім у ліву руку, і глибоко в дерево. Потім хрест  підняли шнурками та драбинами, перекладину хреста закріпили або забили цвяхами  до верхньої правої перекладини та закріпили до неї підтримку для тіла. Його ноги випростали і забили в ноги ще більші залізні цвяхи.
 
Тепер Ісус Христос являє собою жалісне видовище: зі смугами крові, вкритий ранами та виставлений на загальний огляд, годинами Він переносив біль у всьому тілі, болі в руках, спазми мускулів та біль в спині від здертої шкіри.
 
Потім почалася ще одна агонія; страшний біль в грудях. Тоді  почало стискати Його серце
 
Він  відчуває велику спрагу (Івана 19: 28). Він усвідомлює, що ті, хто  проходиь повз хрест, знущаються над Ним та висміюють Його (39:44).
 
Нащо Ти покинув мене?  У цих словах зазначається  найбільше страждання Ісуса Христа за грішний світ. Його вигук: ”Боже мій, Боже  мій, нащо Ти мене покинув свідчить, що Він відчував” відокремлення від Бога. Тому що заступає грішників (Іс.53:5). Тут  жаль і  ще  біль – найтяжчі, Його покалічили за наші гріхи. Він став викупом за багатьох (20:28). Його, Який не знав гріха, Бог робить гріхом за нас ( kор. 5:21).  
 
Він вмирає, покинутий для того, щоб нас ніколи не покинули (Пс.22). Отже, наші гріхи Ісус Христос спокутував Своїми стражданнями. (1Петро1: 19).
 
Ісус Христос голосно вимовляє Свої останні слова: ”Звершилось” (Івана19:30). Цей вигук говорить про кінець Його страждань та завершення  відкуплення. Борг за наші гріхи був сплачений повністю, план спасіння виконаний повністю. Лише потім Він промовляє останню молитву (Луки23: 46). Радіймо у стражданнях.
 
Підготував Степан Беца
 
Читайте також: