Львів стане енергоефективним – коли ?

Поділитись
Наприкінці вересня цього року завершується участь Львова у проєкті SPARCS, учасником якого місто було впродовж останніх кількох років.
 
Суть проєкту, як зазначають у мерії, передбачала ознайомлення Львова з кращими європейськими практиками, спрямованими на досягнення кліматичної нейтральності та стійкого розвитку і підвищення енергоефективності.
 
Далі ці практики повинні інтегруватися в інфраструктуру міста.
фото ілюстративне, автор: Роман Балук
фото ілюстративне, автор: Роман Балук

«SPARCS (Sustainable Energy Positive & Zero Carbon Communities)  – це один з найамбітніших проєктів, спрямованих на досягнення кліматичної нейтральності. Він має на меті створити умови для стійкого розвитку та підвищення енергоефективності в містах. Відтак Львів радо долучився до нього.

В основному це був «думальний процес», основними завданнями якого були: 

  • розвиток смарт-технологій та досягнення статусу кліматично нейтральних міст;

  • розробка стратегії енергоефективності для Львова та впровадження інноваційних рішень, які дозволять зменшити споживання енергії;

  • підвищення ефективності використання ресурсів та зменшення викидів парникових газів; 

  • створення енергопозитивних районів», – розповідає Сергій Солтис, начальник відділу супроводу ОСББ департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

За його словами, у рамках цього проєкту, завдяки фахівцям компанія “Atilog”, було розроблено базу енергоефективності для двох районів Львова (Сихів та Сигнівка). Ця база включає збір та аналіз даних про стан будівель, енергоаудит та розробку рекомендацій щодо підвищення їхньої енергоефективності. Експерти зробили висновок щодо того, в якому будинку, наприклад, краще встановити сонячні панелі, з урахуванням місця їх знаходження. А це дозволяє створити реалістичні плани щодо модернізації будівель та впровадження енергоефективних рішень. 

Також завдяки участі у проєкті SPARCS, у Львові з’явилися нові програми співфінансування, які фінансово допомагають мешканцям встановлювати нові джерела генерації електроенергії. Це, зокрема, Програма компенсації часткової вартості за придбані генератори.

І дуже корисним для Львова став досвід іншого учасника проєкту SPARCS – міста Лейпцига, де вже працюють сучасні системи опалення на біогазі, сонячні електростанції, мобільні хаби для підзарядки транспортних засобів та багато іншого.

«Плануємо отримані знання та досвід інтегрувати у нашу інфраструктуру. Це дозволить мешканцям зменшити витрати на енергоносії, що є важливим фактором у контексті зростання цін на електроенергію та стати енергонезалежними у цей складний час. Крім того, підвищення енергоефективності будівель сприяє поліпшенню комфорту громадян та зниженню рівня забруднення повітря», – додає посадовець.

Читайте також: на Львівщині оцифрують культурну спадщину