У музеї Крушельницької у Львові відбудуться 18 подій у вересні

Поділитись
Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові та Меморіальний музей Станіслава Людкевича запрошують на безліч цікавих подій, що заплановані на вересень. 
 
Цього місяця для відвідувачів підготували різні формати і теми екскурсій, концерти та виставки. Про це повідомили у мерії Львова.

«Афіша подій музеїв Соломії Крушельницької і Станіслава Людкевича на вересень!

Ми спланували багато: виставки, зустрічі і концерти, щоб через силу мистецтва і патронів інституцій надихати і дарувати гостям силу», – зазначає керівник музеїв Тарас Демко.

Програм на місяць:

·                 6 вересня, 18:00 – Зустріч-розмова з дириґентом Деніелем Ханссоном. Вхід за музейним квитком.

·                 8 вересня,16:00 – Кураторська екскурсія Вікторії Сипняк по виставці «Рандеву в Музикальній кам’яниці». Вхід за музейним квитком.

·                 10 вересня, 16:00 – Концерт фортепіанної музики Станіслава Людкевича у виконанні Марії Дольної (фортепіано) та Якима Горака (фортепіано, модератор події). Локація: музей Станіслава Людкевича. Вхід вільний.

·                 12 вересня, 18:00 – Зустріч-розмова з органістом Георгієм Курковим. Вхід за музейним квитком.

·                 13 вересня, 16:00 – Дні європейської спадщини: Виставка «Історії, зіткані з фрагментів». Вхід вільний за попередньою реєстрацією, яка розпочнеться 9 вересня за посиланням.

·                 14 вересня, 16:00 – Дні європейської спадщини: Лекція Данути Білавич «Музика стародавнього Львова». Вхід вільний за попередньою реєстрацією, яка розпочнеться 9 вересня за посиланням.

·                 15 вересня, 14:00 – Дні європейської спадщини: Лекція-концерт Мар’яни Зубеляк «Станіслав Людкевич і Василь Барвінський». Марія Дольна –фортепіано. Вхід вільний за попередньою реєстрацією, яка розпочнеться 9 вересня за посиланням. Локація: музей Станіслава Людкевича.

·                 15 вересня, 16:00 – Дні європейської спадщини: Лекція Галини Тихобаєвої «Мешканці музикальної кам’яниці». Вхід вільний за попередньою реєстрацією, яка розпочнеться 9 вересня за посиланням.

·                 21 вересня, 21:00 – Шедеври фортепіанної музики при свічках. Меланія Макаревич. Квитки будуть доступні незабаром.

·                 21 вересня,  15:00 – Піша екскурсія «Соломія Крушельницька – львів’янка світової слави». Вхід за музейним квитком.

·                 23 вересня, 12:00 – Відкриття виставки «Ґранд-тур. Соломія Крушельницька: українська примадонна світових сцен». Вхід вільний.

·                 23 вересня, 13:00 – Піша екскурсія «Соломія Крушельницька – львів’янка світової слави». Вхід за музейним квитком.

·                 23 вересня, 19:00 – Софія Соловій. До дня народження Соломії Крушельницької. Квитки будуть доступні незабаром.

·                 25 вересня, 18:00  – Лекція Івана Дудича: «Русалка-сирена-оперна Діва: Соломія Крушельницька». Вхід за музейним квитком.

·                 26 вересня, 17:00 – Відкриття виставки Наталки Бартків «Повернення до Віареджо». Вхід вільний.

·                 28 вересня, 17:00 – Партесні концерти. Лекція музикознавиці Наталії Сиротинської. Вхід за музейним квитком.

·                 28 вересня, 21:00 – Шедеври фортепіанної музики при свічках. Меланія Макаревич. Квитки будуть доступні незабаром.

·                 29 вересня, 19:00 – Вечір скрипкової музики в салоні Крушельницької. Руслан Пащак (скрипка) та Меланія Макаревич (фортепіано). Квитки будуть доступні незабаром.

Читайте також: правдиве і трагічне кохання Миколи Зерова

До слова, 23-го вересня, минає 152-а роки від дня народження Соломії Крушельницької.

Народилася Соломія Крушельницька 23 вересня 1872 року в селі Білявинцях Бучацького повіту на Тернопільщині, а дитинство та юність минули у селі Біла (нині – Тернопільського району).

Уже змалку С. Крушельницька виявила видатні музичні здібності. Вона захоплювалася народними піснями, співала у хорі. Згодом – навчалась у Львівській консерваторії Галицького музичного товариства на вокальному факультеті.

У 1893 році Соломія успішно закінчила консерваторію, театр Скарбека запросив її до себе на сцену, де в ролі Леонори вона дебютувала в опері «Фаворитка» Доніцетті. У цій партії артистка перевершила своїх попередниць, надавши образу емоційної глибини та життєвої правди.

Перший виступ на сцені приніс їй великий успіх. Не зупинившись на досягнутому, співачка цього самого року поїхала у Мілан, щоб удосконалити мистецтво співу у професорки Фаусти Креспі, а сценічну майстерність – у професора Копті. Рік за роком С. Крушельницька виступала у різних містах світу – від Львова до Одеси, від Варшави до Парижа, від Рима до Лісабона, від Оттави до Ріо-де-Жанейро і, звичайно, в Буенос-Айресі, де вона провела сім сезонів, здобуваючи велику шану у слухачів.

Будучи в зеніті слави, співачка вирішила зійти з оперної сцени і присвятити себе концертній діяльності. Востаннє вона виступила в театрі «Ля Скала» в Мілані 1915 року в прем’єрі опери І. Піццетті «Федра». Протягом восьми років, часом виступаючи на оперних виставах у Монте-Карло, Лісабоні, Неаполі, Крушельницька ретельно готувала концертний репертуар і в 1923 році розпочала турне Європою, а згодом і Америкою.

У 1939 році С. Крушельницька приїхала до рідного Львова і з 1944 року працювала професоркою вокалу у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка, віддаючи з притаманним їй запалом і завзяттям всі знання і багатий досвід молоді. Незважаючи на похилий вік, Крушельницька виступала також із сольними концертами. 15 листопада 1952 року велика співачка відійшла у вічність.