У Великій Британії змінюється влада – приходять лейбористи

Поділитись

У Великій Британії вже почалися зміни у зв’язку із зміною влади, до якої приходять лейбористи після 14-річної перерви.

Наступним прем’єром-міністром Великої Британії після консерватора Ріші Сунака став лейборист Кір Стармер. Коментуючу свою перемогу 4 липня на виборах, він заявив, що «зміни починаються зараз».

Лідер Лейбористської партії Кір Стармер виступив з промовою на честь своєї перемоги та висловив подяку за те, що стане наступним прем’єр-міністром Великої Британії. Про це пише  BBC.

«Ми це зробили! Ви агітували за це, ви боролися за це, ви голосували за це, і тепер це сталося. Зміни починаються зараз. І це приємне відчуття, чесно кажучи», – заявив він.

Стармер запевнив, що «змінена Лейбористська партія, готова служити країні».

Зокрема, топпосадовці ЄС почали вітати з перемогою лідера британської Лейбористської партії Кіра Стармера, який стане новим прем’єр-міністром Сполученого Королівства.

Серед них очільник Євроради Шарль Мішель, президентка Європарламенту Роберта Метсола, прем’єрка Естонії Кая Каллас та інші.

Раніше екзитпол прогнозував опозиційній Лейбористській партії 410 місць у парламенті, що дасть їм більшість у 170 місць. Консервативна партія натомість отримає лише 131 місце, втративши здобуту на дострокових виборах у 2019 році більшість у 365 мандатів. На третьому місці, за даними екзитполу, опинилась Ліберально-демократична партія з 61 мандатом. Євроскептична партія Reform UK Найджела Фараджа може отримати 13 мандатів.

Читайте також: як російські мільярдери купують літаки попри санкції