На площі Ринок знову перекладатимуть бруківку

Поділитись
З понеділка, 8 липня, розпочнуться ремонтні роботи з облаштування доріжок доступності з північної сторони Ратуші – в напрямку від вул. Друкарської до вул. Шевської.
 
Про це повідомили у мерії. 
 
Чиновники Ратуші запевняють, що ці роботи відбуватимуться за кошти підприємців, які здійснюють свою діяльність у закладах, розташованих на пл. Ринок з цієї сторони.

«Ми вже завершили роботи з облаштування доступності перед входом в Ратушу. Натомість зараз тривають роботи з влаштування доріжки доступності до ЦНАПу.

А вже з понеділка розпочинаємо аналогічні роботи з північної сторони Ратуші, тобто в напрямку від вул. Друкарської до вул. Шевської. Ці роботи відбуватимуться за кошти підприємців, які мають заклади на пл. Ринок саме з північної сторони. Тобто, кожен заклад профінансує облаштування доріжок доступності навпроти себе.

Відзначимо, що відшліфованою бруківкою комфортно пересуватися людям на кріслах колісних, батькам з дитячими візочками, а також туристам з валізами», – розповіли у Галицькій районній адміністрації.

Нагадаємо, облаштування доріжок доступності на пл. Ринок відбувається відповідно до схеми, розробленої управлінням архітектури Львівської міської ради. Після проведення усіх робіт доріжки будуть розташовані без розривів по усій площі включно з переходами через трамвайні колії та безбар’єрним входом у міську  Ратушу.  

Облаштування доріжок доступності відбувається за кошти різних партнерів. З міського бюджету коштів на ці роботи не витрачають.

Переформатування площі Ринок для потреб маломобільних – це лише частина великого комплексу робіт з доступності, які проводять у місті.

Йдеться про забезпечення інклюзивності різних закладів: комерційних, міських комунальних і державних. Важливо, що інклюзивність має бути не лише зовні, а й всередині закладів, в тому числі, щоби люди на кріслах колісних могли скористатися, наприклад, доступним санвузлом у ресторані.

Як розповідала Ірина Маруняк, радниця міського голови Львова з питань доступності, з вересня 2023 року у Львові щоденно працюють моніторингові групи, які обстежують комунальні установи міста. Вони обстежили на доступність всі 628 комунальних установ, а в актах зазначали, що необхідно виправити. Кожен керівник комунальних закладів Львова має спеціальний довідник «Як перевірити доступність у громаді», де зазначено усі правила, витяги з державних будівельних норм, якими треба керуватися у питаннях інклюзії.

Також управління туризму Львова створили онлайн-карту «Доступне місто», де можна побачити безбар’єрні заклади та локації. Тут вже є більше сотні об’єктів: музеї, театри, ресторани, комунальні установи, заклади охорони здоров’я, парки та торгово-розважальні центри, які відповідають нормам доступності. 

А ще у місті працює інклюзивне таксі, яким можуть скористатися люди на кріслах колісних.

Також нещодавно у Львові затвердили рекомендації, в яких детально прописали вимоги до облаштування пандусів, підйомників, сходів, які ведуть до будинку, території довкола будівлі, щоб вони відповідали всім нормам доступності. До розробки залучали фахівців, які вже працюють з інклюзивністю. А напрацьовані рекомендації мають допомогти різним установам, які мають забезпечити доступність до своїх будівель маломобільних осіб.

За даними управління соцзахисту Львівської міської ради, 5,6% жителів Львівської громади, тобто 47 500, офіційно є особами з інвалідністю.

Окрім цього, у місті лікується  багато військових, які потребують безбар’єрного середовища і які не входять в цю офіційну статистику. Через війну, розпочату росією, кількість людей, для яких важливо мати доступне середовище,  щодня збільшується.

Читайте також: чиновники Садового вважають, що мешканці Львова самі мають відповідати за балкони