У Львові визначили категорію осіб, кого можуть безкоштовно протезувати

Поділитись
У Львові розширюють місцеві соціальні та медичні програми для сімей захисників і захисниць України, які зникли безвісти чи потрапили в полон і є мешканцями Львівської громади.
 
Сесія міськради внесла зміни до двох важливих медичних програм.
Фото ілюстративне. Автор - Роман Балук
Фото ілюстративне. Автор – Роман Балук

Перша програма – це міська програма зубопротезування та лікувально-хірургічної підготовки до нього пільгових категорій жителів Львівської громади на 2023-2025 роки.

З її допомогою забезпечують пільгові категорії людей безкоштовним зубним протезуванням. Йдеться про виготовлення незнімних протезів із сталі та пластмаси, та знімних протезів із пластмаси, за винятком протезування із дорогоцінних металів, кераміки, металокераміки, імплантатів.

Для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни, а також сімей військовополонених і зниклих безвісти, здійснюється з використанням дороговартісних  матеріалів, за винятком імплантатів. Більше про програму та як скористатися – за посиланням.

Друга програма – це міська програма забезпечення мешканців Львівської міської територіальної громади засобами для ендопротезування суглобів на 2023-2024 роки.

Це безкоштовне протезування певних категорій людей: насамперед, людей працездатного віку з інвалідністю 1 та 2 групи, людей з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих захисників та захисниць України, а також людей, на утриманні яких є діти з інвалідністю або батьки пенсійного віку, які мають інвалідність. А також сімей військовополонених і зниклих безвісти.

Програма передбачає протезування не більше одного суглобу в рік.  Більше про програму та як скористатися – за посиланням.

«Держава гарантує соціальний захист родинам полонених або зниклих безвісти. Проте, навіть з урахуванням державних соціальних гарантій, родини полонених та зниклих безвісти військовослужбовців потребують підтримки у громаді на місцевому рівні. Тому з метою надання якісної допомоги членам сімей військовослужбовців, які потрапили в полон, або зникли безвісти мешканців громади із захворюваннями опорно-рухового апарату та потребою у зубопротезуванні», – пояснила керівниця міського управління охорони здоров’я Марта Матюшко.

У Львівській міській раді  продовжують працювати над розширенням дії інших програм для підтримки військових, які потрапили в полон чи зникли безвісти. Нещодавно, зокрема, місто прийняло рішення надавати з міського бюджету щомісячну адресну грошову допомогу на оплату житлово-комунальних послуг сім’ям військовополонених чи зниклих безвісти.

Наприкінці 2023 року у Львові затвердили нову комплексну програму підтримки ветеранів війни, родичів сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, аби максимально допомогти і підтримати їх.

Сюди включили багато різних напрямків: матеріальні виплати, соціально-психологічну допомогу, медичне лікування і відновлення, фінансові ваучери для розвитку бізнесу, допомогу у працевлаштуванні та навчанні, відпочинок і дозвілля тощо. Близько 80% заходів цієї програми вже діють і ними користуються захисники і ветерани. На реалізацію програми у 2024 році місто передбачило понад 480 мільйонів гривень. Програма передбачена до 2026 року.

Перший в Україні Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій працює уже 8 років. Тут щодня захисники і захисниці, ветерани та їх рідні, а також рідні загиблих Героїв, отримують безкоштовні консультації та допомогу. Це був один із перших в Україні центрів, який створили для воїнів та їх рідних, де вони отримують комплексну допомогу за принципом «рівний-рівному». Контакти центру: м. Львів, вул. Пекарська, 41 (головний офіс) та вул. Генерала Чупринки, 85 (відділення центру). Телефон: 0739628325. Сторінка у Facebook.

За детальнішою інформацією про соціальну підтримку сімей ветеранів/військовослужбовців, прохання звертатись:

  • Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій: вул. Пекарська, 41 та вул. Генерала Чупринки, 85, телефон: 0739628325;
  • Галицький відділ соціального захисту: пл. Ринок, 1 – приміщенні ЦНАП, телефон: (032) 261-58-71;
  • Залізничний відділ соціального захисту: вул. І. Виговського, 34, телефон: (032) 295-82-28;
  • Личаківський відділ соціального захисту: вул. К. Левицького, 67, телефон: (032) 254-62-89; 099 254-62-89;
  • Сихівський відділ соціального захисту: пр. Червоної Калини, 66, телефон: (032) 254-64-80;
  • Франківський відділ соціального захисту: вул. Чупринки, 85, телефон: (032) 254-69-56; 050 254-69-56;
  • Шевченківський відділ соціального захисту: вул. В. Липинського, 11, телефон: (032) 254-67-27; 098 254-67-27.