Податки на нерухомість та землю: у львівській Ратуші затвердили ставки

Поділитись
У Львівській міськраді затвердили ставки зі сплати податків.
 
Скориговані ставки зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно затвердили на сесії міської ради на сесії 4 липня.
Фото - Роман Балук
Фото – Роман Балук

У Львівській міській територіальній громаді проаналізували зони розташування об’єктів житлової нерухомості для встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 

Під час оцінки зокрема враховували: кількість населення, житлові будівлі, соціальну, туристичну, транспорту та промислову інфраструктуру, заклади торгівлі і відпочинку. За результатами визначили 4 податкові зони, які сплачуватимуть від 1 до 0, 25% податку: 

⦁ Перша зона — Львів, Брюховичі та Винники;

⦁ Друга зона — Дубляни, Рудне, Рясне-Руське, Лисиничі, Підбірці;

⦁ Третя зона — Малехів, Гряда, Підрясне і Зашків;

⦁ Четверта зона — Великі Грибовичі, Воля Гомулецька, Малі Грибовичі, Зарудці, Збиранка, Малі Підлісці, Ситихів та Завадів. 

“Головним чином наші зміни стосувались категорії фізичних осіб, для яких раніше діяли три групи із зафіксованим рівнем сплати податку 1% та нижче.

Відсоток сплачується від мінімальної зарплати станом на 1 січня минулого року за кожний зайвий метр (нерухомості, наприклад, що має понад 60 м кв.).

Тепер, пропрацювавши дані оцінювання громади, ми сформували 4 групи. Також враховували екологічний стан у Малехові та Великих Грибовичах, що внесло свої корективи. 

Для мешканців деяких громад відбулися позитивні зрушення, до прикладу, вони перейшли з другої в третю групу”, — розповіла Інна Свистун, директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради. 

Також на сесії внесли зміни до ухвали “Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку”.

Попередньо у Львівській громаді затвердили нову нормативно-грошову оцінку землі в приєднаних громадах.

Відтак, у деяких рекреаційних територіях, як Брюховичі, нормативна оцінка дуже виросла. Тож, розробляючи ухвалу фахівці департаменту економічного розвитку спільно з управлінням земельних ресурсів міста формували податкові коефіцієнти, щоб нівелювати зміни росту чи зниження вартості за нормативно-грошовою оцінкою. 

“Ми ввели ставку 12% для тих користувачів, які мають акти постійного користування, щоб стимулювати користувачів земельних ділянок оформляти оренду міських ділянок і в подальшому сплачувати меншу ставку. Для цього ще є час, адже ухвала починає діяти з 2025 року. Тож всі суб’єкти господарювання зможуть звернутися до управління земельних ресурсів і впорядкувати свої правовідносини”, — зазначила Інна Свистун. 

Читайте також: юристи Садового програли суд за приміщення на площі Ринок