Біля палацу Хоткевича у Львові створили громадський простір з ящиків

Поділитись
Понад 20 молодих людей віком від 12 до 16 років власноруч створили вуличні меблі та ящики для квітів, в які висадили рослини.
 
Новостворений громадський простір виготовили за два дні і облаштували біля палацу Гната Хоткевича. Воркшоп відбувся в рамках II Lviv Urban Forum: Беремо відповідальність. Про це пише сайт мерії. 

Воркшоп “Точка активації” – це можливість долучення молоді з різним ступенем підготовки і різними знаннями до створення міського середовища. Організатори вирішили попрацювати з громадським простором, який є не дуже активним. Метою було трансформувати його: зробити більш привабливим і таким, що буде заохочувати перебувати там. 

Підлітки зробили 6 елементів для сидіння та 6 ящиків для вазонів, в які посадили рослини. Підбирали такі види, які сприяють збільшенню біорізноманіття в місті та приваблюють комах. Серед них: змієвик – лікарська рослина, просо та стахіс. 

“Меблі, які ми розробили, розраховані на те, що їх можна модифікувати, совгати між собою і робити з них різні конфігурації.

Як на простір, в якому нічого не відбувається, мені здається, що було б класно, якби там почали збиратись люди і там можна було б щось проводити. 

Поруч є палац Гната Хоткевича, де на різні студії збирається багато дітей – це вже активна творча молодь. Нам хотілося б, щоб вони і надалі долучалися для того, щоб оживляти цей простір”, – розповіла Ольга Криворучко співзасновниця архітектурної студії Urbanideas. 

Меблі та рослини стали частиною простору і залишатимуться тут. 

“Дуже класно працювати з молоддю, адже вона є відкрита до сприйняття будь-яких нових ідей. Якщо їм казати, що простір має бути суперінклюзивним і інклюзія – це не лише про доступність, а й про включення різних людей, де кожному має бути комфортно, то вони починають це розуміти, сприймати і транслюватимуть цю думку надалі.

Вони не мають якихось упереджень чи рамок і дуже відкриті до сприйняття нового. Також в них нема упереджень щодо того, що вони чогось не вміють чи не можуть. Якщо їм дати шуруповерт і сказати скріпити одне з іншим, то вони просто візьмуть і зроблять це. В них нема думки про те, що вони цього ніколи не робили, тому і не зроблять. 

Також коли ми працюємо з дітьми вони отримують досвід безкоштовної праці просто так для світу і вони завжди зможуть це далі повторювати. Вони не очікують, що все є бізнесом”, – додала Ольга Криворучко. 

Воркшоп відбувся в рамках II Lviv Urban Forum, який зібрав понад 1300 учасників, представників з сотні українських громад та більше 30 спікерів з усього світу.

Цьогоріч на форумі говорили про відповідальність, безпеку та соціально орієнтовану архітектуру. Один з найвідоміших світових архітекторів Алехандро Аравена з Чилі розповів про досвід перебудови цілого району, знищеного цунамі. 

Також учасники мали нагоду долучитись до 11 різноманітних екскурсій найважливішими просторами міста.

Читайте також: військовий підозрює Андрія Садового у корупції