Пекельне літо тільки починається: на східному фронті майже без змін

Поділитись

У розпал літа 2024 на східному фронті спека буде не тільки погодня.

Влітку на російсько-українській війні може загинути багато солдатів. Однак аналітики вважають, що досягнути комусь значних успіхів не вдасться. Про це пише The Wall Street Journal.

Як зазначають журналісти, ключове завдання ЗСУ на найближчий час – втримати лінію оборони з допомогою західного озброєння. 

Натомість Україна вважає, що підхід Росії найближчим часом не зміниться – окупаційне командування продовжить жертвувати великою кількістю людей для досягнення невеликих успіхів.

Також у росіян немає достатньої кількості військ для великого наступу на Харків. А якщо перекинути туди сили з інших напрямків, це призведе до ослаблення відповідних ділянок.  

«Лінія фронту стає місцем кривавого шахового матчу, в якому кожна сторона пересуває фігури в пошуках переваги, не поступаючись при цьому позиціями в інших місцях», – йдеться у матеріалі.

Аналітики вважають, що Київ та Москва намагаються отримати перевагу напередодні зими, здійснюючи глибокі удари.

Росія б’є по енергетиці у тилу та по позиціях ЗСУ на фронті з допомогою авіабомб. А Україна з допомогою далекобійних ракет США атакує тимчасово окупований Ким, «усвідомлюючи, що має мало шансів найближчими місяцями досягти чогось більшого». 

«У той час, як Росія все ще домагається певних успіхів на полі бою, складається відчуття, що українці доволі стратегічно грамотно завдають удари і пересуваються, і тримають себе в руках», – прокоментував ситуацію високопоставлений представник Пентагона. 

Також ЗСУ змогли сформувати достатньо сил для поповнення втрат та деяких резервів. До того ж на початку великого наступу їх зазвичай потрібно в кілька разів більше.  РФ тим часом компенсувала втрати внаслідок поповнення особового складу. Але тепер успіхи ворога є повільними та передбачуваними. 

«Спроба Росії провести великомасштабний наступ влітку залишається складним питанням для українських стратегів та їхніх західних радників.

За словами представника розвідки, Київ має у своєму розпорядженні досить хорошу розвідувальну інформацію про бойову обстановку і може виявити російські сили, які накопичуються для потенційного нападу», – пише WSJ.

Військові аналітики також вважають, що Путін сподівається виграти війну на виснаження.

Аналітики американського Інституту вивчення війни помітили, що російське командування віддає перевагу тривалим наступальним операціям.

Експерти припустили, що Путін виходить із того, що чим довше триває війна, тим більше у РФ шансів захопити українські території.

Окупанти роблять ставку на повільне повзуче просування.

Читайте також: чому міністр оборони некомпетентний ?