Командир ЗСУ розповів як його посадили, бо їх здав Юрій Луценко

Поділитись

Командир взводу 127 окремого батальйону 112 бригади ТрО ЗСУ Ігор Мазур брав участь у багатьох війнах, з якими країна агресорка Росія вторгалася до сусідніх держав.

Ще у 1992 Ігор Мазур («Тополя») прийшов до «Української національної асамблеї» – «Української народної самооборони». Йому було тоді 19-ть. Із парамілітарною УНСО він пройшов усі українські революції та частину війн, які на пострадянському просторі розв’язувала Росія.

В інтерв’ю журналістові видання “Главком” Ігор Мазур розповів цікаві подробиці і згадав також колишнього міністра МВС Юрія Луценка, який перед призначенням на посаду був у штабі Віктора Ющенка.

Зараз Ігор Мазур відновлюється у шпиталі.

“Зайшли у 2013 рік, коли вже було зрозуміло, до чого все йде, – згадує Ігор Мазур. – Влітку того року була навіть цікава розмова з Петром Олексійовичем Порошенком, який сказав, що треба завчасно готувати силові структури. Я кажу: «Давайте». І пішла гуляти інформація, що опозиція під Києвом тренує бойовиків… Але потім фінансування інструкторів припинили, і про нас згадали вже під час листопадових подій. Тоді на контакт вийшла «сцена Майдану» – назвемо це так.

Нас просили забезпечити охорону… А якби революція програла, нас би знову здали, як у 2001-му.

Нас тоді посадили, а дехто ходив до адміністрації президента і обіцяв переходити дорогу на зелене світло та грати за правилами, а якщо й протестувати, то «демократично» (співкоординатор «України без Кучми» Юрій Луценко визнав в одному з інтерв’ю, що назвав слідчим СБУ поіменно учасників акції «Україна без Кучми».

Саме після цього Ігоря Мазура засудили на три роки.

“…Я тут днями якраз бачив у шпиталі Юрія Віталійовича. Такий радісний вираз обличчя у нього був – казав, що давно хотів зі мною зустрітися. Так, я розумію – нас хочуть бачити, коли є майдани, війни, проблеми. Тому що ми потрібні як піхота, яка ламає ряди противника. А за інших обставин – ми просто політичні хулігани, котрих ніби і правильно зробили, що посадили у тюрму (у 2006-му Луценко на посаді очільника МВС казав, що політичний характер справи проти учасників «України без Кучми» ще треба довести у суді – «Главком»).