Сихівський суд розгляне справу про заперечення російської агресії

Поділитись

Сихівський районний суд Львова  під головуванням судді Людмили Сабари відмовив у затвердженні угоди про визнання винуватості, укладеної між прокурором Львівської обласної прокуратури та особою, обвинуваченою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами 2, 3 ст. 436-2 КК України («Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників») та призначено судовий розгляд у кримінальному провадженні. Про це стало відомо із реєстру судових рішень.

У ході розгляду питання про затвердження угоди про визнання винуватості, якою було передбачено звільнення особи від призначеного покарання з випробуванням, суд встановив, що така угода суперечить вимогам Кримінального процесуального кодексу України, оскільки існує очевидна неможливість виконання обвинуваченою взятих на себе за угодою зобов’язань.

З’ясовано, що обвинувачена Г. не усвідомлює те, які саме дії повинна вчинити на виконання вказаного в угоді обов’язку щодо викриття вчинених нею кримінальних правопорушень, а суд не встановив обставин, за яких остання може виконувати такий обов’язок, позаяк досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні завершено направленням до суду обвинувального акта, та прокурором не доведено, що існують інші кримінальні провадження щодо вищевказаної особи.

Наступне судове засідання у справі призначено на 11.00 год. 07.08.2024.