Чи перестрибне Україна китайські граблі на швейцарському саміті

Поділитись

Вже у ці вихідні, 15-16-червня, на швейцарському курорті Бюргеншток поблизу міста Люцерн, відбудеться Глобальний саміт миру, який ініціює Україна. Місце проведення саміту визначила президентка Швейцарії Віола Амхерд.

«Саміт стане платформою для обговорення шляхів досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру для України відповідно до Статуту ООН та міжнародного права.

Всі держави, запрошені на саміт, продемонстрували свою відданість цим принципам», – заявив напередодні Володимир Зеленський.

На його думку, кожна миролюбна країна світу зацікавлена в участі в українсько-швейцарському Саміті, адже на ньому йтиметься не тільки про Україну, а й про повагу до міжнародного права та мирного співіснування в усьому світі.

Водночас Китай, який не буде брати участі у саміті (про що голову КНР Сі Цзіньпіна просив у травні диктатор країни агресорки Володимир Путін) повідомив державам, що розвиваються, що Швейцарський мирний саміт продовжить війну в Україні.

Напередодні початку саміту Пекін за допомогою дипломатичних каналів намагається переконати інші країни не підтримувати Саміт миру у Швейцарії, запланований на 15-16 червня. Про це пише «Інститут вивчення війни» (ISW) у зведенні від 13 червня.

13 червня агентство Reuters повідомило, що 10 дипломатів із неназваних країн, які наразі перебувають у Пекіні, заявили, що Китай за допомогою зустрічей з іноземними офіційними особами, телефонних дзвінків і повідомлень у месенджері WeChat лобіює запропонований КНР і Бразилією мирний план із шести пунктів.

Фото РБК Україна

Китайський так би мовити мирний план передбачає проведення мирної конференції за участю України та Росії.

За словами дипломатів, з якими велися розмови про недоцільність швейцарського мирного саміту, відкрито майбутній мирний саміт у Швейцарії Китай не критикував, але натомість робить делікатні спроби домогтися певних результатів.

За словами одного з дипломатичних джерел, КНР повідомила державам, що розвиваються, що Швейцарський мирний саміт продовжить війну в Україні.

Два дипломатичних джерела заявили, що представники КНР говорили, що багато держав, що розвиваються, згодні з поглядами КНР на Швейцарський мирний саміт.

Президент України Володимир Зеленський заявив 2 червня, що РФ використовує китайський вплив, щоб зірвати Глобальний саміт миру.

За словами аналітиків, у Кремлі, ймовірно, намагаються використати широкі дипломатичні зв’язки для просування російських інтересів.