Рідним братам зрадників Медведчука і Козака оголосили підозру

Поділитись
Працівники ДБР у взаємодії з СБУ повідомили про підозру рідним братам колишніх народних депутатів Віктора Медведчука та Тараса Козака та їхнім двом спільникам.
 
Про це ДБР повідомили на своїй сторінці у Фейсбук.
 
Вони організували на одному з підконтрольних підприємств Львівщини схеми ухилення від сплати податків, що завдало державі багатомільйонних збитків.
 
Встановлено, що схема діяла декілька років до 2022 року на підприємстві з виготовлення цегли. Сировину для продукції підприємство видобувало на одному з кар’єрів регіону.
 
За вказівкою власників директор, головний бухгалтер та інші посадовці підприємства підробляли документи про обсяги виготовленої продукції. Частину необлікованої продукції вони продавали юридичним та фізичним особам за готівку.
 
Також учасники схеми фальсифікували фінансову, податкову та статистичну звітність. Внаслідок цього впродовж п’яти років на підприємстві було приховано продукції на майже 160 млн грн, а держбюджет недоотримав майже 75 млн грн податків.
 
За даними слідства, ці кошти передавалися Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку, які використовували їх, зокрема, для фінансування збройної агресії росії проти України.
 
Братам екснардепів, директору та головному бухгалтеру підприємства повідомлено про підозру в ухиленні від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з конфіскацією майна.
 
Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигліді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 9 млн грн – для директора, та 6 млн грн – для головного бухгалтера.
 
Також вирішується питання про накладення арешту на майно фігурантів та їхніх близьких родичів.
 
Братам Медведчука та Козака, які переховуються від правосуддя за кордоном, підозру було повідомлено заочно. Згодом їх буде оголошено у національний та міжнародний розшук.
 
Розслідування триває, встановлюються інші факти протиправної діяльності.
Процесуальне керівництво здійснює Львівська обласна прокуратура.
Раніше ДБР передало на потреби ЗСУ арештовані автомобілі, які належать родичам Медведчука та Козака, вартістю 1,1 млн доларів США.