Німецька, польська і зброя США можуть бити по Росії – відповідно до міжнародного права

Поділитись

Після щоденних ударів російських терористів по Харкову та області, внаслідок чого щодня гинуть мирні українці, чимало західних країн Європи, а також США переглянули свої попередні рішення про заборону використовувати зброю від них для ударів по об’єктах на території Росії

Німецький уряд дав згоду застосовувати Україні німецьку зброю для того, аби завдавати ударів по території Російської Федерації. Про це сказав речник уряду Штеффен Хебештрайт, повідомляє Der Spiegel.

Німеччина домовилася з Україною, що та використовуватиме німецьку зброю «відповідно до міжнародного права» для захисту від російських ударів, які завдають із прикордонних територій РФ.

«Ми разом переконані, що Україна має право, згідно з міжнародним правом, захищатися від цих атак», – сказав він.

Як пише видання, рішення послабити обмеження на застосування західної зброї стало наслідком нещодавніх посилених російських атак у прикордонній зоні Харківської області.

Відомо також, що США дозволили завдавати ударів американською зброєю, однак виключно в прикордонних з Харківською областю районах.

Як зазначив прессекретар президента України Сергій Никифоров, таке рішення Адміністрації Байдена, значно посилить здатність України протистояти спробам Росії масово проникнути через кордон.

Раніше повідомлялося, що Польща також дозволяє Україні застосовувати зброю, що поставляється нею, для ударів по об’єктах у Росії. Заступник міністра оборони Польщі Цезари Томчик заявив, що Варшава підтримує право Києва використовувати озброєння на власний розсуд.

Читайте також: Швеція надасть Україні найбільшу військову допомогу і літак, якого Україна ще не мала