Журналіста “Української правди” добу утримували у ТЦК без засобів зв’язку

Поділитись

Онлайн-видання “Українська правда” заявило, що співробітники територіального центру комплектування міста Білгород-Дністровський Одеської області уже близько доби утримують головного редактора “Економічної правди” Дмитра Дєнкова, не даючи йому змоги вийти на зв’язок з рідними.

Головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва повідомила, що вони майже  добу не знали, що з Дмитром.

“За нашими даними, Дмитра затримали, забрали телефон та усі засоби зв’язку. Близько доби ми не знали, де він перебуває, бо він не виходив на зв’язок. Тільки після того, як батьки подали заяву в поліцію на розшук, з’ясувалося, що Дмитро перебуває в ТЦК Білгород-Дністровського”, – повідомила Мусаєва.

Севгіль Мусаєва уточнила, що Дмитро їхав до батьків. Дорогою представники ТЦК затримали його, забрали телефон та комп’ютер.

Згодом стало відомо, що головний редактор “Економічної правди” Дмитро Дєнков долучається до ЗСУ.

“Друзі, дуже дякую за підтримку. Я ще ніколи подібного не відчував. Зі мною все гаразд, ми порозумілись з Білгород-Дністровським ТЦК і я незабаром долучусь до підрозділу, до якого хотів ще до цього інциденту. Незабаром розповім. Це кращий для мене варіант”. Про це Дєнков написав у Фейсбук.

Дмитро Дєнков – крайній ліворуч

Севгіль Мусаєва розповіла, скільки працівників видання служать у війську і чому затримання Дєнкова викликало такий резонанс. 

Почну з того, що журналісти “Української правди” служать у війську – більшість мобілізувалася добровільно, кілька людей отримали повістки і долучилися до Сил оборони”.

Наш Ельдар Сарахман мобілізувався сам та служить вже два роки.

Добровільно пішла до війська і Соня Лукашова, якій 25 і яка могла цього взагалі не робити. Також воюють колеги, які поки не говорили про це публічно.

Нам не усе одно,бо наша країна веде боротьбу за виживання.

За ці два роки ми разом з читачами зібрали на потреби ЗСУ більше 100 млн гривень.

Наш Дмитро вже обговорював можливість піти служити, він до цього готувався останні кілька тижнів. Вирішили, що він мобілізується після проведення банківського форуму в кінці червні, бо це важливий для нас захід, його сфера відповідальності та експертиза.

Хто говорить неправду про оновлення даних ?

Як і велика кількість українців, Дмитро оновив свої дані в Резерв+ у перший же день після запуску застосунку. І коли на сторінці Оперативного командування “Південь” в фейсбуці з’являється допис про те, що “зазначений громадянин довгий час не оновлював облікові дані”, це, м’яко кажучи, неправда.

Ми вирішили вийти в публічну площину і розповісти про це своїй аудиторії, бо це правопорушення – позбавляти людину можливості зв’язатися з рідними та попередити їх. Ми робили це і раніше в таких випадках.

Моя особиста думка — це абсолютна ганебна практика, яка має припинитися негайно і яка ще більше лякає людей та руйнує довіру та повагу до ТЦК та держави загалом. Такі випадки точно не сприяють мотивації людей долучатися до захисту держави та грають на руку ворогу.

Дмитро Дєнков – відомий редактор, журналіст і медійна персона, тому ця його історія набула величезного розголосу. А більшість людей, які опиняються в подібних ситуаціях, залишаються сам на сам з подібним ставленням до себе і своїх близьких.

Дмитро найближчим часом передає справи колегам та долучається до сил оборони.

Більше детальної інформації про те як вдалося порозумітися журналістові із працівниками ТЦК, не озвучили ні сам Дмитро Дєнков, ні видання “Українська правда”.

Читайте також: підлеглий Сирського очолив відоме онлайнвидання