Київське “Динамо” не пустило винниківський “Рух” у єврокубки

Поділитись

Винниківський “Рух” втратив чи не єдину у найближчі роки нагоду потрапити у єврокубки, щоб уже влітку представляти Україну у найпрестижнішому клубному турнірі Європи. 

Справа в тому, що відповідно до рейтингу України у таблиці коефіцієнтів УЄФА цього року Україна ще буде представлена п’ятьма клубами. А от вже наступного літа від України стартуватиме у єврокубках лише чотири команди і якщо і цього року хоча б три з п’ятьох українських клубів не потраплять у групові турніри єврокубків, щоб набрати якомога більше очок, то ще довго Україна не зможе виставити більше чотирьох своїх представників у єврокубках. 

Втім, саме цього року винниківський “Рух” мав нагоду зачепитися за п’яте місце, яке після поразки “Ворскли” у фіналі кубка України з “Шахтарем” давало право вже в липні стартувати у кваліфікаціх Ліги Конференцій – третьому за значимістю єврокубку. 

Перед останнім туром саме “Рух” займав п’ятий рядок, випереджаючи житомирське “Полісся” на два очки і маючи по 49 очок з “Дніпром-1”. 

Можна було з впевненістю прогнозувати, що дніпряни свої очки із “Чорноморцем”, для якого  результат гри вже не мав значення для турнірного становища, візьмуть. Тому заочна боротьба між “Рухом” і “Поліссям” відбувалася у грі із лідерами – чемпіоном “Шахтарем” і віце-чемпіоном – київським “Динамо”, для яких ці матчі теж не мали жодного значення для розподілу місць, адже для суперників обидва лідери українського футболу вже недосяжні у цьому розіграші. 

“Рух” намагався чинити опір киянам і навіть зрівняв рахунок у другому таймі після голу на початку другої половини від Діалло. 

Однак гравець заміни у “Динамо” Царенко на 76ій хвилині вивів столичну команду вперед і вже гравці із Винників не змогли вирівняти гру і зрівняти рахунок. Хоча, як виявилося, саме нічия могла вивести клуб “Рух” у єврокубки. Адже “Полісся” несподівано перемогло невмотивований “Шахтар” – 2-0 і набрало 50 очок, зайнявши 5-е місце. У “Руха” залишилося 49. Ігри між “Поліссям” і “Рухом” у цьому чемпіонаті закінчувалися з рахунком 0-1 і 1-1. тобто за рівної кількості очок перевагу мали футболісти з Винників. Однак – не судилося. У єврокубках Україну у Лізі Конференцій будуть представляти “Дніпро-1” та “Полісся”. 

“Рух” свій євродебют відкладе до наступного сезону. 

Власник клубу “Рух” Григорів Козловський наголосив, що команді боляче, що не потрапила у єврокубки, опинившись за крок від мрії, але не соромно за сезон.