У Львові хотіли підвищити вартість проїзду у транспорті

Поділитись

Виявляється, львівський виконком планував підвищити вартість проїзду у громадському транспорті. Йшлося начебто про готівкову оплату у міських трамваях, тролейбусах і автобусах. 

Як повідомили на сайті мерії, у Львові на 3 місяці відтермінували зміну вартості готівкової оплати проїзду у громадському транспорті.

До вересня вартість паперового квитка у міських автобусах, трамваях та тролейбусах залишається незмінною і складає 20 грн. Відповідне рішення підтримав виконавчий комітет міської ради.

«При переході на безготівкову оплату проїзду, в грудні минулого року, рішенням виконавчого комітету було встановлено розмір тарифів на проїзд, у залежності від способів оплати. Воно також передбачало, що з 1 червня 2024 року вартість готівкової поїздки зросте до 25 грн. 

Тобто, ми ще в грудні минулого року задекларували, що готівка має бути найменш зручним і найбільш дорогим способом оплати.

Ми – за безготівку.

І популяризуємо використання ЛеоКарт та банківських карток. Але розуміємо, що зараз не той час, щоб підвищувати тарифи.  І сьогодні виконком відтермінував цю норму на 3 місяці, щоб не створювати мешканцям додаткового фінансового навантаження.

Тож до вересня вартість поїздки при оплаті готівкою залишається на рівні 20 грн.

Тим часом готуємо до запуску пересадки у транспорті. Спочатку скористатися такою послугою можна буде лише з ЛеоКарт.  І впровадження пересадки – це, власне, один з етапів, що мав би ще більше популяризувати безготівковий спосіб розрахунку», – зазначив директор департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури міськради Олег Забарило.

Посадовець додав, на сьогодні у міському громадському транспорті лише близько 19% поїздок оплачують готівкою, і є тенденція  до зниження цього відсотку.

Сьогодні у Львові діють єдині тарифи на проїзд в міському транспорті.  Вартість однієї поїздки в міських автобусах, трамваях та тролейбусах залежить від обраного пасажиром способу оплати та становить: 13 грн – при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт, 15 грн  – при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC, 20 грн – при оплаті готівкою у водія та 6,5 грн – для студентів при оплаті студентською транспортною карткою ЛеоКарт.

Читайте також: львівським пенсіонерам хочуть обмежити кількість пільгових поїздок у громадському транспорті