Нова ціна за електрику та долар за 40: що принесе літо українцям

Поділитись

Вже з 1-го червня зростуть ціни на світло для населення. Про це ще раніше попереджав нардеп Нагорняк.

За словами члена Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, нова вартість складатиме – 4,5-5 грн/кВт.

Наразі в Кабміні йдуть активні обговорення.

Вже сьогодні міністр енергетики Герман Галущенко підтвердив, що проводять остаточні розрахунки. Про це він наголосив, відповідаючи на запитання депутатів під час “години запитань до уряду” у Верховній Раді, передає Інтерфакс-Україна.

“Це питання на розгляді, сьогодні ми проводимо остаточні розрахунки, рішення буде ухвалено в найближчий тиждень, тобто до кінця травня”, – сказав міністр.

За його словами, найімовірнішим сценарієм під час встановлення нових тарифів стане використання диференційованого підходу до споживачів залежно від обсягів використовуваної електроенергії.

“Ми наразі розглядаємо диференційований підхід. Я не думаю, що буде просто один тариф змінено на інший – буде диференціація залежно від обсягів споживання електроенергії”, – зазначив Галущенко.

Міністр зазначив, що наразі уряд здійснює розрахунки додаткових надходжень коштів від підвищення тарифів до бюджету, а також для енергоринку.

“Розрахунки є, ми їх верифікуємо з погляду того, які додаткові надходження отримає державний бюджет з погляду відповідної сплати дивідендів цими двома компаніями (“Енергоатом” та “Укргідроенерго”) та з погляду збалансування всього енергоринку”, – сказав міністр.

Він пояснив, що чинні тарифи на електроенергію для населення не покривають собівартості її виробництва, зокрема компаніями “Енергоатом” та “Укргідроенерго”, які виплачують різницю між ринковою ціною і тарифами для населення в межах виконання спеціальних зобов’язань (ПСО).

У той же час долар США вперше побив офіційний історичний максимум: курс гривні вперше перетнув позначку 40 грн/долар, – дані Нацбанку.

За підсумками торгів на міжбанку на 27 травня, курс гривні до долара встановлено на рівні 40,1153 грн/$, проти 39,9205 грн/$ у п’ятницю, 24 травня.

Що цікаво вартість електрики для населення минулого року також зросла саме з 1-го червня. Все стабільно