Норвегія закриває для російських туристів кордон

Поділитись

Вже з 29-го травня російським туристам буде відмовлено у перетині норвезького кордону. Уряд Норвегії закрив кордон росіянам, які хочуть приїхати до їхньої країни з туристичною та «іншою метою не першочергової необхідності», росіян не пустять у Норвегію.

Відповідна заява норвезького уряду опублікована  на сайті уряду. 

Причому не пускатимуть росіян, які встигли отримати норвезьку туристичну візу (їх фактично перестали видавати 2022 року), так і власників візи, виданої іншою країною Шенгенської угоди.

Винятки будуть лише для тих громадян Росії, які їдуть у гості до батьків, подружжя чи дітей, які мешкають у Норвегії, а також тим росіянам, які їдуть з метою роботи чи навчання у Норвегії.

Міністр юстиції та громадської безпеки Еміліє Енгер Мель заявила, що Норвегія вирішила обмежити в’їзд росіянам у відповідь на незаконну агресію Росії проти України.

Норвегія уважно стежить за ситуацією на прикордонному пункті Стурскуг (на кордоні з Мурманською областю) і «готова вжити заходів у разі потреби».

А вже з 3-го жовтня Норвегія вводить заборону на в’їзд автомобілів з російськими номерами, але є винятки.

«Норвегія разом із союзниками та однодумцями реагує на жорстоку загарбницьку війну, яку Росія веде проти України. Важливо, щоб санкції були ефективними, щоб ми запобігли якомога більшим доходам, які потрібні російській державі для фінансування війни», – заявила міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Вітфельдт.

До слова, авто на російських номерах не пропускають через свій кордон країни Балтії: Естонія, Латвія та Литва. Крайня країна вважає, що такі машини «мають конфіскуватися» відповідно до інтерпретації Єврокомісії про санкції.

При цьому на транзит авто через Литву до області Калінінграда і назад обмеження не поширюються.

Читайте також: у Фінляндії заборонили їздити на авто з російськими номерами