Чиновники Садового порахували зарплати у львівських готелях

Поділитись
101 готель, що розташований у Львові, у 2023 році сплатив 99,8 млн грн податків до бюджету міста. У мерії проаналізували роботу готелів щодо доступності та сплати податків. Дані оприлюднила директорка департаменту економічного розвитку Інна Свистун під час засідання виконавчого комітету у вівторок, 21 травня.
фото Романа Балука для Львівської міської ради
фото Романа Балука для Львівської міської ради

Загалом у 2023 році готелі міста сплатили до бюджету 99,8 млн грн, які включають:

–        42% – 41,9 млн грн – податок на нерухомість;

–        40% – 40,4 млн грн – ПДФО;

–        18% – 17,5 млн грн – туристичний збір.

У департаменті економічного розвитку проаналізували 26 найбільших готелів, які генерують майже половину усього ПДФО, що отримує місто від готелів громади.

ПДФО, який сплачують готелі, один з генеруючих податків міста. Він складає 55% загального фонду бюджету.

Під час аналізу готелів міста з’ясували, що середня заробітна плата  на працівника від 5 тисяч 342 гривень і до 32 тисяч 591 гривні.

«Сьогодні несплата податків – це мародерство. Левову частку коштів, які ми отримуємо, ми скеровуємо на закупівлю мілітарного еквіпменту для наших військових. 30 тисяч львів’ян сьогодні є на фронті. Тому кожна гривня на вагу золота.

Я думаю, що нам треба рекомендувати всім посольствам і міжнародним структурам, щоб вони при виборі готелю для проведення заходів, зустрічей чи поселення, в першу чергу керувалися сплатою податків», – зазначив Андрій Садовий.

«Загалом ми порахували, якби готелі платили працівникам від 17 тисяч гривень зарплати, то до бюджету міста ми б отримали додатково 13 млн грн. А це орієнтовно 800 дронів, які могли б передати війську», – додала Інна Свистун.

Також у місті проаналізували готелі на доступність. За словами Інни Свистун, директорки департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, нині головне завдання, щоб всі установи міста були безбар’єрними і комфортними, зокрема і для ветеранів на кріслах колісних.

«В нас є готелі, які сьогодні мають номери для людей з інвалідністю, але також є й такі готелі, де немає жодного номера для потреб маломобільних, тому просимо звернути на це увагу. На жаль, дуже невелика кількість готелів має універсальні вбиральні загального користування для людей з інвалідністю», – розповіла Інна Свистун.

Міський голова Львова Андрій Садовий підкреслив важливість створення безбар’єрного середовища у місті. Зокрема наголосив, що в усіх готелях повинні бути умови для людей з інвалідністю.  

фото Романа Балука для Львівської міської ради

«Наприклад «Taurus» – це готель, який проводить багато міжнародних конференцій. Відсутність пандуса ставить питання чи там взагалі можна проводити такі заходи. Також готель «Ferenc» в центрі міста, чи велика мережа «!Fest», той самий «Rius», «Відень».

Взагалі в світі сьогодні, якщо немає пандуса – це вважається неповага, неетично. Тому важливо сьогодні на ці речі звернути дуже серйозну увагу», – наголосив міський голова Львова.

Читайте також: чиновники Садового знайшли три метри, які начебто вкрав у міста підприємець