Щоб почуватися безпечніше поляки затоплять кордон з білорусами

Поділитись

Польська влада вже вкотре звертає увагу не небезпеку, яка може прийти до них з боку сусідніх Росії та Білорусі. 

За час, коли в Україні понад два роки триває війна через російське вторгнення Польща побудувала на кордоні з Білорусією укріплений кордон, польським прикордонникам неодноразово доводилося стримувати нелегальних мігрантів, яких білоруси намагалися пропустити через кордон. 

Окрім систем укріплень на кордоні, лісових насаджень поляки планують затопити частину території уздовж кордону. Про це повідомив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в ефірі телеканалу TVN24.

Йдеться про 400 км на східній адмінмежі. За його словами, це необхідно для посилення безпеки, оскільки Білорусь та Російська Федерація продовжують організовувати гібридні атаки на кордоні за допомогою нелегальних мігрантів.

«Я отримую щоденні повідомлення ‒ іноді два чи три рази на день ‒ про нові групи, організовані Олександром Лукашенком, які хочуть перетнути польський кордон в агресивний спосіб», ‒ сказав він.

Голова польського уряду додав, що для «відновлення почуття безпеки» на східному кордоні зведуть відповідні укріплення та інфраструктуру, а низку територій доведеться затопити.

Попередній уряд побудував огорожу на польсько-білоруському кордоні довжиною понад 180 км і висотою 5,5 м для захисту від нелегальної міграції. Його доповнює система камер і датчиків, що стежать за адмінмежею.

Раніше уряд Польщі  запланував на укріплення кордону під кодовою назвою «Східний щит» 10 млрд злотих ($2,5 млрд).

Читайте також: у Польщі за здану тару можна буде купити у маркетах товар