ОСББ і ЛКП можуть отримати гранти на встановлення сонячних панелей і не тільки

Поділитись
ОСББ міста Львова можуть отримати грант на встановлення сонячних електростанцій чи теплових насосів, взявши участь у новій програмі Фонду енергоефективності “ГрінДІМ”.
 
Детальніше про умови участі у Програмі можна дізнатися під час вебінару «Як ОСББ отримати кошти на сонячні електростанції та теплові насоси», який відбудеться 23 травня о 10:00 год. Про це повідомили у мерії.
фото ілюстративне, автор: Роман Балук
фото ілюстративне, автор: Роман Балук

Для участі у вебінарі голів та членів правління ОСББ, співвласників багатоквартирних будинків закликають зареєструватись за посиланням: https://forms.office.com/e/GhjAqirNYi 

«Наглядова рада Фонду енергоефективності цього місяця затвердила нову програму «ГрінДІМ», спрямовану на стимулювання використання альтернативних джерел енергії.

Відтак, мешканці ОСББ можуть отримати компенсацію у розмірі 70% вартості сонячної електростанції чи теплового насосу у межах програми “ГрінДім”. Ці рішення дозволять співвласникам багатоквартирних будинків економити на оплаті за комунальні послуги та стати більш енергонезалежними в умовах відключень електроенергії.

Програму минулого тижня анонсував Фонд енергоефективності та розпочав прийом заявок», – розповідають у відділі супроводу ОСББ, департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Учасниками Програми «ГрінДІМ» можуть стати:

·                Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ);

·                Житлово-будівельні кооперативи (ЖБК).

Гранична сума допомоги:

  • 1 млн грн — на встановлення сонячних панелей (СЕС);
  • 2 млн грн — на теплові помпи (ґрунт, вода або повітря (для опалення та гарячого водопостачання));
  • 15 тис. грн — на сертифікацію енергоефективності будинку.

Що потрібно співвласникам для участі у Програмі, яке обладнання можна встановлювати, які вигоди отримають співвласники від впровадження таких проєктів: про це все говоритимуть на вебінарі «Як ОСББ отримати кошти на сонячні електростанції та теплові насоси».

Спікери вебінару:

  • Дмитро Сирих, технічний директор Фонду енергоефективності України;
  • Михайло Лук’яник, координатор напрямку Екоклубу;
  • Вадим Литвин, керівник Асоціації енергоаудиторів України.

Нагадаємо, раніше ми розповідали як у житловому будинку на вул. Торфяній, 25а – ОСББ «Паркові Вежі», завдяки допомозі литовської компанії Global Bod Group та підтримці відділу супроводу ОСББ ЛМР, облаштували сонячну електростанцію.

Минулоріч станція вже працювала у світловий день і забезпечувала електрикою електрозамки, приводи воріт, відеоспостереження та обладнання інтернет-провайдерів. Також керівництво ОСББ будинку працювало над збільшенням генерації електрики встановленої сонячної електростанції для організації безперебійного функціонування всієї інфраструктури будинку.

Читайте також: як “Епіцентр” зменшив споживання електрики за допомогою сонця