Міністр пояснив, кого з журналістів бронюють

Поділитись

В Україні заброньовано 1170 військовозобов’язаних з 2721, які працюють в 36 медіа.

Про це заявив виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. За його словами, за бронюванням звертаються не тільки державні ЗМІ, а й приватні, іноземні корпункти.

Після того як заступниця голови уряду Юлія Свириденко скасувала наказ на бронювання працівників грального бізнесу, виникли також питання про те, чому бронюють журналістів так званого Телемарафону. Адже вони здебільшого представляють приватні компанії.

Ростислав Карандєєв розповів, що часто заброньовані журналісти працюють у зоні бойових дій. Він додав, що в деяких випадках люди отримують повістку з ТЦК наступного дня після закінчення в них броні.

«Медіа виконує функцію інформування населення. У нас немає державної монополії, медіа є самостійними господарюючими суб’єктами приватної форми власності в більшості випадків. Тому ті, хто працюють у Телемарафоні, виконують державне замовлення. До прикладу, «5 канал» теж має бронювання.

Для приватних медіа також є критерії. Якщо вони, наприклад, покривають певну аудиторію. Це здебільшого ТБ і радіо стосується», – пояснив Карандєєв бронювання працівників приватних медіа.

Що стосується бронювання представників іноземних ЗМІ, які є громадянами України, то станом на зараз бронь отримала лише одна людина.

«Є ВВС, є офіс польського телеканалу TVPolonia (телеканал «Белсат»). Але там аж одна людина заброньована. Тобто там є двоє військовозобов’язаних і одна людина заброньована. Зважте ще на такий момент. Не всі подають заявки, бо, за законом, щоби бути оформленим на бронювання, треба бути на обліку в ТЦК», – розповів Ростислав Карандєєв.

Виконувач обов’язків міністра зауважив, що не всі медійники поспішають ставати на облік, оновлювати дані, хоча, додав він, чимало медійників працюють прес-секретарями у військових підрозділах, пресцентрах.

Читайте також: екскерівник спеціальної антимонопольної прокуратури Холодницький “служить” у академії Сухопутних військ, у якій розслідувач корупцію