ЗСУ мають реальну можливість вразити Кримський міст

Поділитись

Минулої неділі ЗСУ успішно атакували російський корабель Чорноморського флоту «Ковровець», який внаслідок ураження потонув.

Прицільно влучити у корабель окупантів ЗСУ могли за допомогою пари американських ракет Atacms. Про це пише Forbes. І хоча ця зброя розроблена для бойових дій на суходолі, ЗСУ вдало головне точно використала сучасну зброю для влучання у морську ціль.

Аналітики відзначають точність попадання Atacms. Цьому сприяє інерційне наведення, а це, згідно з більшістю джерел, – близько 9 метрів від цілі. Коли йдеться про корабель, цього недостатньо, вважалося раніше.

Водночас моделі Atacms М39 на 160 км і М-39А1 на 300 км розкидають сотні суббоєприпасів розміром із гранату, що відшкодовує недолік точності. Вони здатні пошкодити верхню частину корабля, але навряд чи потоплять судно, оскільки для цього потрібно пробити корпус.

Однак, якщо для потоплення «Ковровця» використовувалась система Atacms, це могло б означати, що є версія ракети M48 на 270 км або M57 Atacms на 300 з 200-кілограмовими боєголовками на додачу до M39 і M39A1 Atacms із суббоєприпасами.

З цього можна зробити висновок, що M48 і M57 точніші, ніж припускали багато спостерігачів, а наслідки значні. Судна Чорноморського флоту, які залишились в Севастополі, перебувають в межах досяжності М39А1, М48 і М57.

При цьому С-400, на які у Криму полювали ЗСУ, не змогли перехопити Atacms. На думку військового консультанта Нуну Фелікса, у росіян немає можливостей протистояти цим ракетам. А це означає, що Atacms можуть становити серйозну небезпеку для Кримського мосту.

Точність, яка дала змогу М48 або М57 уразити корабель, допоможе уразити міст, пояснив Фабіан Хоффманн, дослідник Ядерного проєкту Осло в Норвегії.

Читайте також: Ракети Atacms ймовірно вразили військовий аеродром у тимчасово окупованому Джанкої